Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Maląg: Bezrobocie w III nie wzrosło, w IV zwiększyło się już o 30 tys. netto

1
Podziel się:

Bezrobocie w marcu nie wzrosło, natomiast od początku kwietnia liczba bezrobotnych zwiększyła się już o 30 tys. osób netto, poinformowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Maląg: Bezrobocie w III nie wzrosło, w IV zwiększyło się już o 30 tys. netto

"Bezrobocie w marcu nie wzrosło. Rynek nie zaobserwował wzrostów i dlatego też, kiedy chcielibyśmy porównać marzec roku 2020 do marca 2019 - nie jest to informacja, która coś nowego wniesie w przestrzeni publicznej. Obserwujemy każdego dnia meldunek o bezrobociu. Na dzień dzisiejszy, jeżeli byśmy spojrzeli na przyrost bezrobocia netto [...] to mamy przyrost o ok. 30 tysięcy w miesiącu kwietniu" - powiedziała Maląg w wywiadzie dla radiowej Jedynki.

Na wczoraj było 33 tys. ofert w centralnej bazie ofert pracy w różnych branżach. Rok temu było ich ponad 77 tys., dodała minister.

Na koniec lutego 2020 r. stopa bezrobocia zarejestrowanego wyniosła 5,5%, czyli pozostała bez zmian wobec danych stycznia br. Liczba zarejestrowanych bezrobotnych w końcu lutego 2020 r. wyniosła 919,9 tys. wobec 922,2 tys. miesiąc wcześniej i w porównaniu do 1 016,7 tys. przed rokiem.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Bobo
3 lata temu
Dobrze że wraca rynek pracodawcy