Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Maląg: Liczba ofert pracy, nie tylko sezonowych, wzrasta od maja

2
Podziel się:

Liczba ofert pracy, nie tylko sezonowej, wyraźnie wzrosła w II połowie maja i na początku czerwca, poinformowała minister pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Zaznaczyła, że działania rządu będą zmierzać do tego, by utrzymać jednocyfrowe bezrobocie.

Maląg: Liczba ofert pracy, nie tylko sezonowych, wzrasta od maja
(KPRM)
bEsiGffp

"Wyraźnie II połowa maja i początek czerwca to jest przyrost nowych ofert pracy, przede wszystkim prace sezonowe, ale też w porównaniu do miesiąca kwietnia wygląda to znacznie lepiej" - powiedziała Maląg w radiowej Jedynce.

Od połowy marca, czyli od początku pandemii, przybyło około 100 tys. bezrobotnych. Przypomniała, że w maju bezrobocie wynosiło 6%, a w urzędach pracy zarejestrowanych było 1 011 tys. bezrobotnych.

Z kolei w wypowiedzi dla TVP powiedziała, że celem jest utrzymanie jednocyfrowego bezrobocia na koniec roku.

bEsiGffr

"Zależy nam, by utrzymać jednocyfrowe bezrobocie. Działania rządu będą dążyły w tym kierunku" - powiedziała, cytowana na profilu na Twitterze jednego z programów TVP.

Kilka dni temu Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) poinformowało, że stopa bezrobocia rejestrowanego wzrosła o 0,2 pkt proc. do 6% w maju 2020 r. wobec 5,8% w kwietniu br. Liczba bezrobotnych w końcu maja 2020 r. wyniosła 1 mln 11,7 tys. osób i w porównaniu do końca kwietnia 2020 r. wzrosła o ok. 46 tys. osób, czyli o 4,8%.

bEsiGffS
forex
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
Woj
rok temu
Następna kłamczucha i propagandzista. Czy w tej sekcie jest ktoś kto mówi prawdę. Trudno znaleźć
obserwator
rok temu
Przyrost bezrobocia pewny -kumulacja od jesieni2020 do wiosny2021 Jak bedzie wieksza recesja to caly 2021 bezrobocie najwieksze od 20 lat pewne.