Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Maląg: Mikropożyczki będą umarzane bez konieczności składania wniosku

0
Podziel się

Pożyczki, udzielane mikroprzedsiębiorcom w ramach tzw. tarczy antykryzysowej będą umarzane bez konieczności składania wniosków, poinformowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Maląg: Mikropożyczki będą umarzane bez konieczności składania wniosku
bEruYJVh

Dotychczas przyznano mikroprzedsiębiorcom blisko 1,1 mln pożyczek w łącznej wysokości prawie 5,2 mld zł.

"Pożyczki te mogą być umarzalne [...] pod warunkiem, że przez trzy miesiące dana firma prowadzi działalność" - powiedziała Maląg podczas konferencji prasowej w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim.

"Nie trzeba będzie składać dodatkowych wniosków o umorzenie. To umorzenie będzie następowało z automatu. [...] Powiatowe urzędy pracy będą sprawdzały w bazie CEIDG czy dana firma spełniła ten warunek, bo to jest jedyny warunek konieczny, żeby o umorzenie można się starać" - wyjaśniła.

bEruYJVj

Mikropożyczki o wartości do 5 tys. zł dla mikroprzedsiębiorców to jeden z instrumentów tzw. tarczy antykryzysowej. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, przedsiębiorcy powinni złożyć wniosek o umorzenie mikropożyczki. O automatyczne umarzanie (bez konieczności składania wniosku) apelował Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw Adam Abramowicz.

Maląg poinformowała, że do wczoraj wpłynęło około 1,5 mln wniosków o mikropożyczki. Na terenie kraju zrealizowano dotychczas 69% złożonych wniosków. Rozwiązanie to obowiązuje od 1 kwietnia.

bEruYJVK
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)