Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
górnictwo
08.06.2020 13:21

MAP: W 12 kopalniach PGG i JSW wydobycie zostanie wstrzymane na 3 tygodnie

W dziesięciu kopalniach Polskiej Grupy Górniczej (PGG) i dwóch kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) wydobycie zostanie wstrzymane na trzy tygodnie w celu zwalczenia ognisk koronawirusa, podało Ministerstwo Aktywów Państwowych (MAP).

Podziel się
Dodaj komentarz

"Zatrudnieni w tych kopalniach górnicy otrzymają 100% wynagrodzenia" - czytamy w komunikacie.

"Mimo podjęcia szczególnych kroków ostrożnościowych, takich jak testy przesiewowe wśród górników, w kilku kopalniach doszło do masowych zakażeń. Dlatego podejmujemy dziś nadzwyczajne działania" - powiedział wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin, cytowany w komunikacie.

Wydobycie zostanie wstrzymane w kopalniach: Bolesław Śmiały, Piast, Ziemowit, Halemba-Wirek, Pokój, Chwałowice, Marcel, Rydułtowy, Mysłowice-Wesoła oraz Wujek z PGG, a także Knurów-Szczygłowice oraz Budryk z JSW.

"Rozwiązanie to zostało skonsultowane ze stroną społeczną i uzyskało aprobatę" - czytamy dalej.

W kopalniach PGG i JSW wyłączonych z produkcji będą prowadzone prace i roboty niezbędne do zabezpieczenia zakładu przed zagrożeniami naturalnymi oraz prowadzone będą prace i roboty górnicze zabezpieczające fronty eksploatacyjne i umożliwiające powrót do normalnej produkcji po 3 tygodniach postoju.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-06-2020

DziwaczekLogika godna nagrody Nobla! Wstrzymują wydobycie w KWK Budryk i Knurów-Szczygłowice gdzie jest kilka przypadków zakażeń a nie wstrzymują wydobycia w … Czytaj całość

08-06-2020

koWstrzymują wydobycie a zarobki 100% a w innych firmach ciąć wynagrodzenia nawet o połowę to jest sprawiedliwość. Boją się górników!

09-06-2020

polakpowinni pozamykać kopalnie , tam są największe ogniska choroby , pensje powinny być poobniżane tak jak w innych branżach

Rozwiń komentarze (3)