Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

MAP: W 12 kopalniach PGG i JSW wydobycie zostanie wstrzymane na 3 tygodnie

3
Podziel się

W dziesięciu kopalniach Polskiej Grupy Górniczej (PGG) i dwóch kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) wydobycie zostanie wstrzymane na trzy tygodnie w celu zwalczenia ognisk koronawirusa, podało Ministerstwo Aktywów Państwowych (MAP).

MAP: W 12 kopalniach PGG i JSW wydobycie zostanie wstrzymane na 3 tygodnie
bErNCjBx

"Zatrudnieni w tych kopalniach górnicy otrzymają 100% wynagrodzenia" - czytamy w komunikacie.

"Mimo podjęcia szczególnych kroków ostrożnościowych, takich jak testy przesiewowe wśród górników, w kilku kopalniach doszło do masowych zakażeń. Dlatego podejmujemy dziś nadzwyczajne działania" - powiedział wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin, cytowany w komunikacie.

Wydobycie zostanie wstrzymane w kopalniach: Bolesław Śmiały, Piast, Ziemowit, Halemba-Wirek, Pokój, Chwałowice, Marcel, Rydułtowy, Mysłowice-Wesoła oraz Wujek z PGG, a także Knurów-Szczygłowice oraz Budryk z JSW.

bErNCjBz

"Rozwiązanie to zostało skonsultowane ze stroną społeczną i uzyskało aprobatę" - czytamy dalej.

W kopalniach PGG i JSW wyłączonych z produkcji będą prowadzone prace i roboty niezbędne do zabezpieczenia zakładu przed zagrożeniami naturalnymi oraz prowadzone będą prace i roboty górnicze zabezpieczające fronty eksploatacyjne i umożliwiające powrót do normalnej produkcji po 3 tygodniach postoju.

bErNCjCa
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(3)
polak
rok temu
powinni pozamykać kopalnie , tam są największe ogniska choroby , pensje powinny być poobniżane tak jak w innych branżach
ko
rok temu
Wstrzymują wydobycie a zarobki 100% a w innych firmach ciąć wynagrodzenia nawet o połowę to jest sprawiedliwość. Boją się górników!
Dziwaczek
rok temu
Logika godna nagrody Nobla! Wstrzymują wydobycie w KWK Budryk i Knurów-Szczygłowice gdzie jest kilka przypadków zakażeń a nie wstrzymują wydobycia w KWK Zofiówka i Pniówek gdzie już jest kilka tysięcy?!
bErNCjCb