Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Marcin Gadomski został powołany na wiceprezesa zarządu Banku Pekao

0
Podziel się:

Rada nadzorcza Banku Peako powołała Marcin Gadomskiego na wiceprezesa zarządu od 1 lipca, podała spółka.

Marcin Gadomski został powołany na wiceprezesa zarządu Banku Pekao

"Ponadto rada nadzorcza banku, pod warunkiem uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego oraz z chwilą uzyskania takiej zgody, powierzyła panu Marcinowi Gadomskiemu funkcję wiceprezesa zarządu banku nadzorującego zarządzanie ryzykiem istotnym w działalności banku" - czytamy w komunikacie.

Gadomski zastąpi na tym stanowisku wiceprezesa Marka Lusztyna, który złożył rezygnację 1 czerwca ze skutkiem na 30 czerwca, co nastąpiło w związku z zakończeniem nadzorowanych dotychczas przez niego projektów, podkreślono.

"Doświadczenie Marcina Gadomskiego oraz jego znajomość Pekao gwarantuje, że w trudnym czasie pandemii dobra praktyka banku w obszarze ryzyka będzie w pełni kontynuowana i rozwijana z korzyścią dla wszystkich akcjonariuszy. Mamy jeden z najlepszych zespołów zarządzających polityką ryzyka na naszym rynku. Wyniki Pekao wielokrotnie potwierdziły, że nasza strategia jest bardzo dobra i odpowiedzialna. W dużym stopniu to właśnie dzięki zespołowi, który współtworzył i nadzorował nowy zarządzający Pionem Zarządzania Ryzykami, bank jest dobrze przygotowany na czas kryzysu i przyszłych wyzwań" - powiedział p.o. prezesa Banku Pekao Leszek Skiba, cytowany w komunikacie.

Marcin Gadomski jest obecnie dyrektorem ds. ryzyka kredytowego w Pionie Zarządzania Ryzykami. W trakcie pełnienia obowiązków prezesa zarządu przez Marka Lusztyna (listopad 2019 r. - kwiecień 2020 r.) był wiceprezesem nadzorującym Pion Zarządzania Ryzykami w Banku Pekao. Swoją karierę zawodową rozpoczął w 2002 r. w firmie doradczej Ernst&Young (obecnie EY), gdzie realizował projekty w obszarze ryzyka, finansów oraz audytu wewnętrznego. Następnie związany był z Deloitte Advisory, gdzie dostarczał rozwiązania dla największych instytucji finansowych w Polsce i zagranicą w zakresie modeli zarządzania ryzykiem kredytowym, ryzykiem rynkowym i płynności oraz wymogów regulacyjnych. W latach 2012-2016 Marcin Gadomski pełnił stanowisko dyrektora w Departamencie Ryzyka w Banku Millennium. Od sierpnia 2018 r. sprawował funkcję członka zarządu Pekao Banku Hipotecznego S.A. nadzorującego zarządzanie ryzykiem. 20 listopada tego samego roku uzyskał zgodę KNF na objęcie tego stanowiska. Ukończył studia w Szkole Głównej
Handlowej w Warszawie na kierunku Finanse i Bankowość. Był także stypendystą na Uniwersytecie w Kilonii (Niemcy) oraz ukończył studia doktoranckie w Szkole Głównej Handlowej, wskazano w materiale.

Decyzją rady nadzorczej funkcję dyrektora Departamentu Audytu Wewnętrznego w banku objął natomiast Rafał Friedrichowicz, podano także.

Rafał Friedrichowicz od grudnia ubiegłego roku pełnił obowiązki na tym stanowisku, a od 2015 r. pracuje w Banku Pekao jako dyrektor Biura Audytu Kredytowego, Rynkowego i Płynności. Nowo powołany dyrektor posiada 21-letnie doświadczenia w instytucjach finansowych, od 2007 r. pracuje w Pekao. Wcześniej pracował m.in. w Ernst&Young oraz Citibanku. Posiada uprawnienia biegłego rewidenta, certyfikację ACCA/FCCA, Risk Diploma z SDA Bocconi oraz jest w trakcie uzyskiwania certyfikacji FRM. Jest magistrem Uniwersytetu Gdańskiego, kierunku Finanse i Rachunkowość, poinformowano również w komunikacie.

Bank Pekao jest częścią grupy PZU - największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Aktywa razem banku wyniosły 203,32 mld zł na koniec 2019 r.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)