Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Marek Lusztyn zrezygnował ze stanowiska wiceprezesa Banku Pekao

0
Podziel się

Marek Lusztyn złożył rezygnację ze skutkiem na datę przyszłą, tj. na dzień 30 czerwca 2020 r., z funkcji wiceprezesa Banku Pekao nadzorującego działalność pionu zarządzania ryzykami, jak również ze składu zarządu, podał bank.

Marek Lusztyn zrezygnował ze stanowiska wiceprezesa Banku Pekao
bEqKhZvp

"Mając na uwadze zapewnienie zachowania ciągłości podejmowania decyzji, zgodnie z dobrymi praktykami, pan Marek Lusztyn złożył rezygnację ze skutkiem na datę przyszłą, tj. na dzień 30 czerwca 2020 r., aby umożliwić radzie nadzorczej banku dokonanie wyboru na powyższe stanowisko" - czytamy w komunikacie.

Rezygnacja nie zawierała przyczyn jej złożenia.

Marek Lusztyn do 22 kwietnia br. był prezesem , a po powołaniu na to stanowisko Leszka Skiby, blisko współpracował z prezesem nad kontynuacją rozpoczętych projektów. Równocześnie jako wiceprezes zarządu nadzorował pion zarządzania ryzykami w Banku Pekao, przypomniano.

bEqKhZvr

"W sposób szczególny dziękuję Markowi Lusztynowi za zaangażowanie w naszą wspólną pracę w zarządzie. To w dużym stopniu dzięki Markowi oraz jego zespołowi mamy bank dobrze przygotowany na trudne czasy, w których w związku z pandemią znalazła się gospodarka. Osobiście zawsze będę wdzięczny Markowi za współpracę w tych ostatnich tygodniach. Wspólnie zaprezentowaliśmy rynkowi dobre wyniki pierwszego kwartału oraz podsumowaliśmy działania banku w 2019 r. Prowadzone przez niego projekty zostały zakończone. Wsparcie Marka dla rozpoczętych procesów było ważne dla wszystkich akcjonariuszy i zarządu" - powiedział p.o. prezesa Pekao Leszek Skiba, cytowany w komunikacie.

Bank Pekao jest częścią grupy PZU - największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Aktywa razem banku wyniosły 203,32 mld zł na koniec 2019 r.

bEqKhZvS
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)