Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Marvipol: Liczba sprzedanych mieszkań i lokali usługowych w IV kw. to 702

1
Podziel się

Liczba sprzedanych przez Marvipol mieszkań i lokali usługowych w IV kwartale ub.r. wyniosła 702 szt., a ich wartość sięgnęła 399,8 mln zł, podała spółka.

Marvipol: Liczba sprzedanych mieszkań i lokali usługowych w IV kw. to 702
bDHESpwB

"Liczba sprzedanych mieszkań i lokali usługowych w IV kwartale 2020 roku: 702 szt., co daje narastająco od stycznia 2020 r. 1 086 szt. [...] Wartość sprzedanych mieszkań i lokali usługowych w IV kwartale 2020 roku: 399,8 mln zł, co daje narastająco od stycznia 2020 r.: 633,6 mln zł" - czytamy w komunikacie.

Liczba wydanych mieszkań i lokali usługowych w IV kwartale 2020 roku: 443 szt., co daje narastająco od stycznia 2020 r. 791 szt.

Wartość wydanych mieszkań i lokali usługowych w IV kwartale 2020 roku: 259,5 mln zł, co daje narastająco od stycznia 2020 r. 424 mln zł, podano także.

bDHESpwD

Spółka wyjaśnia, że do lokali sprzedanych zaliczone zostają lokale, które są objęte: (a) zawartymi i opłaconymi umowami rezerwacyjnymi, (b) umowami deweloperskimi (jeśli ich zawarcie nie zostało poprzedzone opłaconą umową rezerwacyjną) oraz (c) umowami przedwstępnymi (jeśli ich zawarcie nie zostało poprzedzone opłaconą umową rezerwacyjną lub umową deweloperską); z pomniejszeniem o rozwiązane umowy.

"Na wynik finansowy w IV kwartale 2020 roku mają wpływ głównie przekazania lokali w projektach Harmony Park (283 lokale), Dom Przy Okrzei (78 lokali), Riviera Park (56 lokali) oraz Topiel No 18 (21 lokali). Emitent wyjaśnia również, że ostateczne dane operacyjne dotyczące sprzedaży lokali zostaną opublikowane we właściwych raportach okresowych" - czytamy dalej.

Marvipol Development jest jednym z wiodących polskich deweloperów. Spółka prowadzi działalność - za pośrednictwem spółek celowych - w dwóch podstawowych segmentach: mieszkaniowym, w ramach którego realizuje projekty budownictwa wielorodzinnego oraz magazynowym, inwestując w budowę i komercjalizację, a następnie sprzedając skomercjalizowane projekty. Spółka - w następstwie podziału Marvipol S.A. - z dniem 1 grudnia 2017 r. przejęła działalność deweloperską prowadzoną przez Marvipol S.A. od 1996 r.

bDHESpxe
budownictwo
nieruchomości
giełda
Źródło:
KOMENTARZE
(1)
Ela
4 tyg. temu
Marvipol Development jest jednym z wiodących polskich deweloperów, tym właśnie się sugerowała moja córka kupując mieszkanie (inwestycja Moko Botanika) u tego ,,szanowanego'' dewelopera. Również jej mieszkanie, za które zapłaciła zaliczkę już pod koniec sierpnia 2020 roku, zostało sprzedane. Miło, że gdy już został załatwiony kredyt, to deweloper nie mógł podać terminu podpisania umowy notarialnej. Natomiast w dniu wczorajszym 27.01. 2021deweloper poinformował swoich klientów, przesyłając informację na e-mail, że unieważnia rezerwację. Nie polecam tej firmy, tak nie traktuje się klientów. Dla nich podpisana umowa nic nie znaczy.