Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
30.04.2019 09:58

mBank liczy na dalszy stopniowy wzrost marży odsetkowej w 2019 r.

mBank liczy na stopniowy wzrost marży odsetkowej w 2019 roku, podała instytucja. Nie widzi natomiast przestrzeni do dalszej redukcji kosztów finansowania.

Podziel się
Dodaj komentarz

Perspektywy dla mBanku na 2019 r. w zakresie wyniku odsetkowego i marży to: Dalszy stopniowy wzrost marży odsetkowej wynikający ze zmieniającej się struktury portfela kredytowego. Brak przestrzeni do dalszej redukcji kosztów finansowania" - podano w prezentacji wynikowej.

Marża odsetkowa mBanku wyniosła 2,6% w I kw. 2019 r. - bez zmian wobec poprzedniego kwartału; w I kw. 2018 r. wynosiła 2,59%.

Bank spodziewa się neutralnego oddziaływania wyniku prowizyjnego w tym roku. Zwraca uwagę na stale rosnącą transakcyjność klientów i silną akwizycję w segmencie detalicznym i korporacyjnym. Według niego, zmiany w opłatach będą trudne do wprowadzania ze względu na dużą konkurencję w sektorze i ograniczenia regulacyjne.

"Koszty działania zależne od zarządu banku będą utrzymywane pod kontrolą. Wzrost amortyzacji z powodu kontynuacji inwestycji w IT. Zwiększone składki na Bankowy Fundusz Gwarancyjny" - napisano w prezentacji odnośnie kosztów ogółem.

mBank należy do czołówki uniwersalnych banków komercyjnych w Polsce. Strategicznym akcjonariuszem mBanku jest niemiecki Commerzbank. Bank jest notowany na GPW w 1992 roku.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz