Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

mBank otrzymał od BGK limit na gwarancje płynnościowe wys. 11 mld zł

0
Podziel się

Warszawa, 14.04.2020 (ISBnews) - mBank zawarł z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) umowę portfelowej linii gwarancji płynnościowych, podał mBank. Wartość przyznanego limitu na gwarancje BGK wynosi 11 mld zł.

mBank otrzymał od BGK limit na gwarancje płynnościowe wys. 11 mld zł
bEqXkdiZ

"Umowa została zawarta na podstawie ustawy z dnia 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 568) oraz Komunikatu Komisji Europejskiej "Tymczasowe ramy środków pomocy państwa w celu wsparcia gospodarki w kontekście trwającej epidemii COVID-19" (...)" - czytamy w komunikacie.

"Wartość przyznanego bankowi limitu na gwarancje BGK wynosi 11 000 000 000 zł" - czytamy dalej.

Umowa określa zasady udzielania przez BGK, w ramach portfelowej linii gwarancyjnej PLG FGP (Portfelowa Linia Gwarancyjna - Fundusz Gwarancji Płynnościowych), nieodwołalnych i płatnych na pierwsze żądanie gwarancji spłaty kredytów udzielanych przez bank (bank kredytujący) średnim i dużym przedsiębiorcom z przeznaczeniem na zapewnienie płynności finansowej, podano także.

bEqXkdjb

mBank należy do czołówki uniwersalnych banków komercyjnych w Polsce. Strategicznym akcjonariuszem mBanku jest niemiecki Commerzbank. Bank jest notowany na GPW od 1992 roku.

bEqXkdjC
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)