Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
energetyka
03.03.2020 15:01

mBank podwoił limit finansowania inwestycji w OZE do 2 mld zł

mBank podwoił limit finansowania zielonej energii do 2 mld zł ze względu na zainteresowanie inwestycjami w odnawialne źródła energii (OZE), podał bank. Większość już sfinansowanych przez bank projektów to farmy wiatrowe.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Zainteresowanie tego typu finansowaniem jest duże. Dotychczas udzielone kredyty są dobrze spłacane, a perspektywy branży nastrajają nas pozytywnie" - powiedział wiceprezes ds. bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej Adam Pers, cytowany w komunikacie.

mBank konsekwentnie zwiększa swój udział w finansowaniu projektów OZE. W 2018 r. zdecydował się przeznaczyć na ten cel 500 mln zł. Latem 2019 podjął decyzję o zwiększeniu tej puli o 100% do 1 mld zł, przypomniano. Teraz ponownie zwiększa limit finansowania do rekordowych 2 mld zł.

"Do tej pory finansowanie w trzech czwartych trafiło do sektora wiatrowego. Reszta została przeznaczona na fotowoltaikę. Ta tendencja utrzyma się, bo instalacje wiatrowe są bardziej kapitałochłonne" - dodał Pers.

W przypadku wiatraków bank finansować będzie głównie instalacje energii w celach biznesowych, mające solidnego głównego inwestora. Przy inwestycjach fotowoltaicznych planuje współpracę z klientami, którzy będą zainteresowani produkcją energię także na własne potrzeby, podano także.

"Mamy świadomość roli, jaką instytucje takie jak mBank, mają w zmienianiu naszego świata na lepsze. Decyzja o dodatkowym zastrzyku finansowym dla branży OZE to dla nas źródło podwójnej satysfakcji - nie tylko pomagamy firmom, ale też przyspieszamy zieloną transformację" - podsumował wiceprezes.

mBank należy do czołówki uniwersalnych banków komercyjnych w Polsce. Bank jest notowany na GPW od 1992 roku. Aktywa razem banku wyniosły 158,72 mld zł na koniec 2019 r.

Tagi: energetyka, finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz