Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

ME i MŚ rozpoczęły nowe programy na rzecz poprawy czystości powietrza i OZE

1
Podziel się:

Warszawa, 10.07.2019 (ISBnews) - Ministerstwo Energii (ME) i Ministerstwo Środowiska (MŚ) przedstawiło programy wsparcia Energia+ i Ciepłownictwo powiatowe oraz program Polska Geotermia+, finansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Mają one wpłynąć na poprawę jakości powietrza w Polsce i rozwoju odnawialnych źródeł energii (OZE), podały resorty. Budżety programów Energia+ i Ciepłownictwo Powiatowe - pilotaż wynoszą odpowiednio: 4 mld zł i 500 mln zł, a programu geotermalnego - 600 mln zł.

ME i MŚ rozpoczęły nowe programy na rzecz poprawy czystości powietrza i OZE
bEKjSYCZ

"Wierzę, że podobnie jak przyjęta 25 czerwca br przez rząd nowelizacja ustawy o OZE i obowiązująca od stycznia br. ustawa o promowaniu energii elektrycznej z wysokosprawnej kogeneracji przygotowane przez Ministerstwo Energii, nie tylko pomogą Polsce osiągnąć wymagany przez Unię Europejską poziom 15% udziału energii z odnawialnych źródeł w jej końcowym zużyciu brutto do 2020 r., lecz także znacząco wpłyną na poprawę czystości powietrza, którym oddychają Polacy" - powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski, cytowany w komunikacie.

"Obiecaliśmy Polakom inwestycje w zieloną energię i dotrzymujemy słowa. Co najważniejsze z tych środków będą mogły skorzystać nie tylko przedsiębiorstwa i mieszkańcy miast, ale również rolnicy z obszarów wiejskich" - powiedział minister środowiska Henryk Kowalczyk, także cytowany w komunikacie.

Energia+ skierowany jest do przedsiębiorców i odpowiada zidentyfikowanym potrzebom rynkowym polskiego przemysłu, wynikającym z przepisów prawa, zaostrzających się norm emisyjnych oraz ogólnych potrzeb związanych z rozwojem działalności biznesowej z poszanowaniem zasad zrównoważonego rozwoju. Natomiast program Ciepłownictwo powiatowe ma charakter pilotażowy, a jego beneficjentami mogą być przedsiębiorcy, którzy produkują energię cieplną na cele komunalno-bytowe, których większościowym udziałowcem jest jednostka samorządu terytorialnego (min. 70%), podano także.

bEKjSYDb

Głównym celem programu Polska Geotermia+ jest zwiększenie wykorzystania zasobów geotermalnych w Polsce.

bEKjSYDC
energetyka
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
gość
2 lata temu
Geotermia+ jest zwiększenie wykorzystania zasobów geotermalnych w Polsce. A zwłaszcza w Toruniu.