Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. ANA
|

Mennica Polska ma zapłacić zaległy podatek. Tylko odsetki to ponad 2 mln zł

8
Podziel się:

Urząd Skarbowy stwierdził nieprawidłowości w deklarowanych przez Mennicę Polską kwotach przychodów i kosztów za 2014 rok. Spółka ma zapłacić ponad 4 mln zł podatku plus odsetki. Mennica nie zgadza się z decyzją i zapowiada odwołanie. 

Mennica Polska ma zapłacić zaległy podatek. Tylko odsetki to ponad 2 mln zł
(Pixabay, pixabay)

Naczelnik Drugiego Mazowieckiego Urzędu Skarbowego w Warszawie stwierdził nieprawidłowości w deklarowanych przez Mennicę Polską kwotach przychodów i kosztów.

Urząd Skarbowy określił, że zobowiązania Mennicy z tytułu podatku dochodowego od osób prawnych za rok 2014 w wynoszą 4,56 mln zł.

Mennica zobowiązana jest ponadto do naliczenia i zapłaty odsetek za zwłokę od zobowiązania. Kwota odsetek naliczona na 2 października 2020 roku wynosi 2 mln zł.

Zobacz także: Firmy zombie. "Pomoc czasem trafia do nieefektywnych firm"

W złożonym zeznaniu podatkowym CIT-8 za 2014 rok Mennica wykazała stratę podatkową w kwocie prawie 7,7 mln zł.

W spółce przeprowadzone zostało postępowania podatkowe. Obejmowało ono weryfikację rozliczeń z budżetem państwa z tytułu podatku CIT za okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2014 roku.

Decyzja nie jest ostateczna. Mennica nie zgadza się decyzją i zapowiada odwołanie. Wobec czego nie widzi podstaw do ujęcia zobowiązania podatkowego w swoich księgach finansowych.

W ocenie Mennicy i jej doradców prawnych spółka prowadziła wszelkie rozliczenia w podatku CIT w sposób prawidłowy i rzetelny, w tym w szczególności za okres, którego dotyczy decyzja.

Mennica Polska jest producentem monet i numizmatów. Jest także jedynym producentem sztabek złota inwestycyjnego w Polsce, Spółka jest notowana na GPW od 1998 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
giełda
podatki
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(8)
JARŻOŁ
2 lata temu
Ciekawe kiedy Urząd Skarbowy zainteresuje się działaniami firmy Mennica Skarbowa. Również PIP i UOKiK powinien się przyjrzeć ich działaniom a może i prokuratura?
obser...
2 lata temu
- Mennica już dawno nie jest państwowa. Złoto idzie w górę biorąc pod uwagę dekady lat. Oczywiście są spadki i wzloty, co głównie uzależnione jest od dolara i jego wysokości. Złoto jest i będzie jedynym zabezpieczeniem które przetrwa wojny i wirtualne perturbacje. Jest to zasób wyczerpywalny, łatwy do transportu, a jego wartość zawsze jest w cenie.
Zainteresowan...
2 lata temu
Po pierwsze Mennica nie jest państwowa tylko prywatna. Zarobione pieniądze inwestuje w budowę nowoczesnego biurowca oraz osiedla nad Wisłą. Każdy kto zna się na finansach rozumie co to jest inwestycja. Wtedy wydane pieniądze przewyższajà te zarobione. A złoto i sztabki to inwestycja namacalna którą można zobaczyć. Kupując złoto na giełdzie mamy je wirtualnie i od zarobku płacimy podatek. Dlatego teraz sztabki mają takie wzięcie. 4 mln to 4 mieszkania dla nich. Więc spokojnie, nic nie padnie. Tak czy siak - dadzą radę.
Obywatel
2 lata temu
Z tego o pamiętam NBP kupił 100 ton złota którym Gapiński się głośno chwalił ile to polska zarobiła na złocie, teraz mennica państwowa klepie sztabeczki złota i sprzedaje sugerując Polakom że to jest bardzo dobry biznes robiąc z Polaków idiotow których zresztą nie brakuje, widząc kolejki po te 1,2,5,10 gramowe sztabeczki złota. Pytam się kto robi złoty interes Polacy czy bank Galińskiego i mennica penstwowa. Polacy kupują po najwyższym kursie złoto zarabia NBP, a mennica dolicza za każdą sztabkę dodatkowo 300 zł. koszt produkcji 1 sztabki. Jak kurs złotą spadnie i Polacy ruszą tłumnie spienieżyć złoto to wtedy wyjdzie kto na tym biznesie zarobił. W ten sposób bank zrekompresuje swoje syraty z powodu pandemia kosztem,, jeleni,, czyli nas. Mennica klepie te sztabki na 3 zmiany i co ciekawe poniosła straty, komu te banialuki wciskacie. Tak bankowcy dbają o nasze ciężko zapracowane pieniądze. I jeszcze jedno, my chodząc do pracy produkujemy różne dobra materialne, a czy ktoś mi powie co produkują banki..... NIC.... wciskają nam trefne polisolokaty, kredyty.... Zresztą przerabialiśmy AmberGold więc wiecie jak to działa, kto za tym stoi i czy ponieśli jakieś konsekwecje nie pionki tylko politycy i bankowcy.
Damian
2 lata temu
Się wydrukuje PiS tylko to potrafi. Pozdrawiam