Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
11.08.2020 08:57

Mennica Polska miała 32,3 mln zł zysku netto, 17,8 mln zł zysku EBIT w II kw.

Mennica Polska odnotowała 32,29 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2020 r. wobec 6,55 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Flickr)

Zysk operacyjny wyniósł 17,79 mln zł wobec 5,69 mln zł zysku rok wcześniej.

"Grupa kapitałowa osiągnęła poprawę wskaźników rentowności sprzedaży oraz działalności operacyjnej, co było spowodowane odnotowaniem m.in. przychodów ze sprzedaży mieszkań w ramach projektu 'Mennica Residence', jak również wyższą sprzedażą i rentownością sprzedawanych produktów w segmencie menniczym. Czynniki te rekompensowały spowodowany COVID-19 spadek wyników w segmencie płatności elektronicznych. Większe przychody i nieproporcjonalnie mniejsze koszty sprzedaży omawianego okresu względem analogicznego okresu roku poprzedniego spowodowały również wzrost wskaźników opartych na wypracowanym zysku netto, nawet w sytuacji pomniejszenia wyniku z powodu zaewidencjonowania niepieniężnej straty na wycenie akcji spółki Enea. Jednak po wyeliminowaniu tego czynnika wskaźnik rentowności netto ukształtował się na poziomie 5,4% i jest prawie trzykrotnie wyższy do wskaźnika analogicznego okresu roku poprzedniego" - czytamy w sprawozdaniu zarządu.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 220,68 mln zł w II kw. 2020 r. wobec 154,91 mln zł rok wcześniej.

W I-II kw. 2020 r. spółka miała 17,7 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 2,44 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 412,56 mln zł w porównaniu z 327,32 mln zł rok wcześniej.

"Na skutek wzrostu sprzedaży produktów inwestycyjnych w segmencie produktów menniczych przy jednoczesnym spadku sprzedaży biletów w segmencie płatności elektronicznych spowodowanym pandemią Covid-19 w omawianym okresie wzrósł udział segmentu produktów menniczych w strukturze przychodów w do poziomu 75,4%" - czytamy dalej.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I-II kw. 2020 r. wyniósł 18,36 mln zł wobec 2,7 mln zł zysku rok wcześniej.

Mennica Polska, uznawana za jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie mennic na świecie, jest czołowym producentem monet i numizmatów w Polsce oraz Europie. Jest także jedynym producentem sztabek złota inwestycyjnego w Polsce oraz liderem w zakresie wdrażania, obsługi i rozwoju systemów karty miejskiej. Ponadto realizuje inwestycje deweloperskie w Warszawie. Spółka jest notowana na GPW od 1998 r.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-08-2020

RobertMennica polska juz tylko z nazwy zostala sprzedana panu rotszildowi za 90 milionow zl czyli oddana za darmo no ale kto by sie tam przejmowal w koncu … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)