Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Mennica rozpoczęła negocjację ws. zakupu pozostałych 50% akcji Mennica Towers

0
Podziel się

Mennica Polska Spółka Akcyjna Tower S.K.A. - spółka zależna od Mennicy Polskiej - rozpoczęła negocjację z GGH PF Project 3 GGH Management 3 spółka z ograniczoną odpowiedzialnością S.K.A. w sprawie nabycia 50% akcji w kapitale zakładowym spółki celowej Mennica Towers GGH MT, podała Mennica Polska. W wyniku transakcji grupa kapitałowa Mennica Polska stałaby się właścicielem 100% akcji w kapitale zakładowym SPV.

Mennica rozpoczęła negocjację ws. zakupu pozostałych 50% akcji Mennica Towers
(Pixabay)
bEgxnYfF

"Wobec braku otrzymania od podmiotu trzeciego wiążącej, ostatecznej oferty nabycia inwestycji Mennica Legacy Tower zlokalizowanej w Warszawie przy ul. Prostej 20 spółka zależna od emitenta tj. Mennica Polska Spółka Akcyjna Tower S.K.A. podjęła kierunkową decyzję o rozpoczęciu negocjacji z GGH PF Project 3 GGH Management 3 spółka z ograniczoną odpowiedzialnością S.K.A. w przedmiocie nabycia 50% akcji w kapitale zakładowym spółki celowej Mennica Towers GGH MT, która jest bezpośrednim właścicielem inwestycji" - czytamy w komunikacie.

W wyniku potencjalnej transakcji, grupa kapitałowa emitenta stałby się właścicielem 100% akcji w kapitale zakładowym SPV, podano także.

"Decyzja o przeprowadzeniu potencjalnej transakcji jest uzależniona od uzyskania satysfakcjonujących wyników negocjacji oraz od uzyskania zgód organów korporacyjnych emitenta lub Mennicy Tower, w przypadku jeżeli przedmiotowe zgody korporacyjne będą wymagane przez powszechnie obowiązujące przepisy prawa lub regulacje wewnętrzne emitenta lub Mennicy Tower. Na dzień niniejszego raportu bieżącego nie zostały uzgodnione żadne warunki potencjalnej transakcji jak również jej struktura" - podano także.

bEgxnYfH

Mennica Polska, uznawana za jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie mennic na świecie, jest czołowym producentem monet i numizmatów w Polsce oraz Europie. Jest także jedynym producentem sztabek złota inwestycyjnego w Polsce oraz liderem w zakresie wdrażania, obsługi i rozwoju systemów karty miejskiej. Ponadto realizuje inwestycje deweloperskie w Warszawie. Spółka jest notowana na GPW od 1998 r.

bEgxnYgi
budownictwo
nieruchomości
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)