Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
13.08.2020 17:45

Mercor chce przeznaczać na dywidendę 30% zysku wg strategii na lata 2020-2023

Warszawa, 13.08.2020 (ISBnews) - Mercor przyjął w nowej strategii na lata 2020-2023 politykę dywidendową, zakładającą wypłatę dywidendy na poziomie 30% skonsolidowanego zysku netto, podała spółka. 

Podziel się
Dodaj komentarz

"Grupa chce realizować stabilną politykę dywidendową, zakładającą wypłatę dywidendy na poziomie 30% skonsolidowanego zysku netto Grupy Mercor. Zarząd, rekomendując wypłatę dywidendy, może modyfikować parametr 30%(...)" - czytamy w komunikacie.

Jak podano, w strategii na lata 2020-2023 zarząd nie uwzględnia żadnych projektów przejęć. Nie można jednak wykluczyć takich projektów w ramach istniejących pionów handlowych w celu pozyskania dodatkowych kanałów sprzedażowych.

"Optymalnym celem takiego projektu mogłaby być rentowna spółka handlowo-usługowa działająca na obszarze strategicznym dla Grupy, o poziomie sprzedaży 5-15 mln euro" - czytamy dalej.

W strategii na lata 2020-2023 zarząd nie uwzględnia żadnych projektów dotyczących sprzedaży części przedsiębiorstwa.

"Nie można jednak wykluczyć potencjalnej sprzedaży w przypadku uzyskania oferty o atrakcyjnych paramentach transakcji, np. jak przy zbyciu pionu oddzieleń przeciwpożarowych w roku 2013" - podano także.

Mercor podał w strategii, że zarząd planuje przedstawienie radzie nadzorczej i walnemu zgromadzeniu akcjonariuszy systemu motywacyjnego dla kluczowej kadry spółki, który byłby oparty na opcjach na akcje. Celem tego systemu będzie powiązanie wieloletnich celów strategicznych z celami kadry menadżerskiej.

Grupa Mercor celuje w ugruntowanie pozycji lidera w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz umacnianie swojej pozycji jednego z głównych europejskich graczy na rynku biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-08-2020

AklserZdjęcie ilustracyjne " w punkt" , o niczym.

Rozwiń komentarze (1)