Notowania

finanse
14.10.2019 12:55

MF: Mariusz Golecki powołany na stanowisko rzecznika finansowego

Premier Mateusz Morawiecki powołał Mariusza Goleckiego na stanowisko rzecznika finansowego z dniem 12 października 2019 r., podało Ministerstwo Finansów (MF). Akt powołania wręczył minister finansów, inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Liczymy na profesjonalizm i doświadczenie pana profesora w sprawowaniu tej bardzo ważnej i odpowiedzialnej funkcji" - powiedział minister Jerzy Kwieciński, cytowany w komunikacie.

Dr hab. Mariusz Jerzy Golecki jest profesorem na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego oraz w Instytucie Ekspertyz Ekonomicznych i Finansowych, kierownikiem Pracowni Badań Kognitywnych nad Prawem na WPiA UŁ. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu w Cambridge (1998). Od początku pracy naukowej przedmiotem jego badań były regulacje rynku kapitałowego, w szczególności instrumentów pochodnych. Autor blisko 80 publikacji o zasięgu międzynarodowym z zakresu ekonomicznej analizy prawa oraz regulacji rynku kapitałowego. Od 2001 r. realizował badania we współpracy z czołowymi ośrodkami naukowymi w Niemczech, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Czechach, we Włoszech oraz na Węgrzech. Przewodniczący Rady ds. Przeciwdziałania Unikaniu Opodatkowania przy Ministrze Finansów, Przewodniczący Głównej Komisji Orzekającej w sprawach o Naruszenie Dyscypliny Finansów Publicznych. W latach 2016 - 2017 dyrektor Departamentu Prawnego w Ministerstwie Finansów oraz dyrektor
Departamentu Prawa Międzynarodowego i Europejskiego w Prokuratorii Generalnej RP, podano także.

Wcześniej, na mocy ustawy z 5 sierpnia 2015 r. o rozpatrywaniu reklamacji przez podmioty rynku finansowego i o rzeczniku finansowym (Dz. U. z 2015 r., poz. 1348) na urząd rzecznika finansowego na kadencję 2015-2019, powołano Aleksandrę Wiktorow. W latach 2011-2015 Wiktorow była Rzecznikiem Ubezpieczonych, zaś w latach 2001-2007 prezesem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS).

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz