Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

MF może zaoferować obligacje za max. 5 mld zł na 1 przetargu sprzedaży w IV kw.

0
Podziel się:

Ministerstwo Finansów może zorganizować jeden przetarg sprzedaży obligacji skarbowych w IV kw. 2020 r., oferując papiery o łącznej wartości do 5 mld zł, podał resort. Możliwych jest także 4-5 przetargów zamiany obligacji, podano także.

MF może zaoferować obligacje za max. 5 mld zł na 1 przetargu sprzedaży w IV kw.

"Podaż obligacji skarbowych na rynku krajowym:

  • przetargi sprzedaży:

możliwy jeden przetarg z podażą do 5 mld zł, struktura uzależniona od sytuacji rynkowej,

  • przetargi zamiany:

cztery-pięć przetargów - przeprowadzenie uzależnione od sytuacji rynkowej i budżetowej - do odkupu byłyby oferowane obligacje zapadające w roku 2021" - czytamy w komunikacie.

Szczegółowe informacje związane z ofertą bonów skarbowych będą podawane w miesięcznych planach podaży skarbowych papierów wartościowych.

W zakresie finansowania zagranicznego możliwe są emisje publiczne obligacji na rynkach zagranicznych, wpływy z kredytów z międzynarodowych instytucji finansowych emisje obligacji w formule private placement, a także "pożyczki z Unii Europejskiej w ramach instrumentu tymczasowego wsparcia w celu zmniejszenia ryzyka bezrobocia w związku z sytuacją nadzwyczajną (SURE)", poinformował również resort.

Wcześniej w tym tygodniu premier Mateusz Morawiecki informował, że prefinansowanie potrzeb przyszłorocznego budżetu sięgnęło już ok. 100 mld zł.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)