Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

MF nie wymieniało walut na rynku walutowym w 2019 roku

0
Podziel się

Ministerstwo Finansów (MF) nie wymieniało walut na rynku walutowym w 2019 r., podał resort.

MF nie wymieniało walut na rynku walutowym w 2019 roku
bErrPKGd

"Podobnie jak w latach ubiegłych, Ministerstwo Finansów wymieniało w 2019 r. środki walutowe znajdujące się w jego dyspozycji w NBP. Na rynku walutowym nie wymieniano walut. NIK nie zgłosiła zastrzeżeń dotyczących celowości i efektywności przeprowadzonych transakcji" - czytamy w komunikacie.

Ministerstwo podało, także, że w ub.r. zawarło transakcje wymiany płatności odsetkowych z zapadalnością do 1,5 roku i łączną wartością nominalną 22,6 mld zł.

"Celem zawartych transakcji było rozłożenie w czasie wydatków na obsługę długu publicznego w latach 2019-2020 r. W wyniku zawartych transakcji o 1,4 mld zł zwiększono koszty 2019 r. i zmniejszono koszty w 2020 r." - czytamy dalej.

bErrPKGf

Transakcje swap zawierane były w sposób niegenerujący ryzyka rynkowego. NIK nie zgłosiła zastrzeżeń dotyczących celowości i efektywności przeprowadzonych transakcji, podano także.

Rozliczenie transakcji nastąpiło zgodnie z metodologią i wytycznymi Eurostatu oraz zostało uwzględnione w notyfikacji fiskalnej za rok 2019 r. przekazanej do Komisji Europejskiej, podkreślił resort.

bErrPKGG
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)