Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

MF zaoferuje obligacje za 25-35 mld zł na 4-5 przetargach sprzedaży w I kw.

1
Podziel się:

Ministerstwo Finansów (MF) zorganizuje 4-5 przetargów sprzedaży obligacji skarbowych w I kwartale 2021 r., oferując papiery o łącznej wartości 25-35 mld zł, podał resort. Możliwe są także 2 przetargi zamiany obligacji, podano także.

MF zaoferuje obligacje za 25-35 mld zł na 4-5 przetargach sprzedaży w I kw.

"Podaż obligacji skarbowych na rynku krajowym:

  • przetargi sprzedaży:

cztery-pięć przetargów z podażą 25,0-35,0 mld zł, struktura uzależniona od sytuacji rynkowej,

  • przetargi zamiany:

w styczniu przetarg nie jest planowany, możliwe do dwóch przetargów: w lutym lub w marcu (przeprowadzenie uzależnione od sytuacji budżetowej i rynkowej) - do odkupu byłyby oferowane obligacje zapadające w 2021 r. " - czytamy w komunikacie.

Szczegółowe informacje związane z ofertą bonów skarbowych będą podawane w miesięcznych planach podaży skarbowych papierów wartościowych.

W zakresie finansowania zagranicznego możliwe są emisje publiczne obligacji na rynkach zagranicznych, wpływy z kredytów z międzynarodowych instytucji finansowych do wysokości 0,2 mld euro, a także możliwe pożyczki z Unii Europejskiej w ramach instrumentu tymczasowego wsparcia w celu zmniejszenia ryzyka bezrobocia w związku z sytuacją nadzwyczajną (SURE), poinformował również resort.

"Wstępnie szacujemy, że ponad 30% przyszłorocznych potrzeb pożyczkowych budżetu państwa zostało prefinansowane w roku bieżącym. Stan środków na rachunkach budżetowych na koniec roku będzie przekraczał 60 mld zł. Ostateczne wartości będą znane po zamknięciu roku budżetowego. W styczniu planowane są dwa przetargi kasowe. Nie planujemy sprzedaży bonów skarbowych. W I kwartale planujemy od 4 do 5 przetargów sprzedaży i do 2 przetargów zamiany" - napisał w komentarzu wiceminister finansów Sebastian Skuza.

forex
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
logiczny
3 lata temu
Taka gratka+, że wszystkie skupi Glapcio ;)