Notowania

finanse
28.06.2019 15:06

MF zaoferuje obligacje za 7-13 mld zł na 1-2 przetargach sprzedaży w III kw.

Ministerstwo Finansów zorganizuje 1-2 przetargi sprzedaży obligacji skarbowych w III kw. 2019 r., oferując papiery o łącznej wartości 7-13 mld zł, podał resort. Możliwe są także 3-4 przetargi zamiany obligacji, podano także.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Przetargi sprzedaży: jeden-dwa przetargi z łączną podażą 7-13 mld zł, struktura uzależniona od sytuacji rynkowej; przetargi zamiany: trzy-cztery przetargi - przeprowadzenie uzależnione od sytuacji rynkowej i budżetowej - do odkupu byłyby oferowane obligacje zapadające w roku 2019 i 2020" - czytamy w komunikacie.

Szczegółowe informacje związane z ofertą bonów skarbowych będą podawane w miesięcznych planach podaży skarbowych papierów wartościowych, podano także.

W zakresie finansowania zagranicznego możliwe są emisje publiczne obligacji na rynkach zagranicznych, wpływy z kredytów z międzynarodowych instytucji finansowych w wysokości do 0,1 mld euro, możliwe są także emisje obligacji w formule private placement, poinformował również resort.

Wcześniej ministerstwo informowało, że po drugim czerwcowym przetargu zamiany obligacji skarbowych stopień sfinansowania tegorocznych potrzeb pożyczkowych brutto wynosi 76%.

Tagi: finanse, bankowość, forex, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz