Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

MFiPR zwiększyło pulę pożyczek płynnościowych dla firm do 550 mln zł

0
Podziel się

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej (MFiPR) zwiększyło pulę pożyczek płynnościowych dla firm do 550 mln zł, podał resort.

MFiPR zwiększyło pulę pożyczek płynnościowych dla firm do 550 mln zł
bEqXtEwR

"Zainteresowanie pożyczkami jest ogromne, dlatego zwiększamy ich budżet o ponad jedną trzecią i teraz dorzucamy kolejne 150 mln zł z programu Inteligentny Rozwój. Zapewniam, że nie jest to nasze ostatnie słowo. W razie potrzeby możemy jeszcze zwiększyć pulę" - powiedziała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak, cytowana w komunikacie.

"Z ostatnich danych wynika, że w ciągu kilku dni pośrednicy otrzymali wnioski na kwotę, która kilkukrotnie przekroczyła środki przyznane im na ten cel. Dodatkowe 150 mln zł to wsparcie oczekiwane przez sektor MŚP, kolejne środki wkrótce będą dostępne" - powiedział dyrektor zarządzający Pionem Funduszy Europejskich w BGK Paweł Chorąży.

Pod koniec kwietnia MFiPR i BGK uruchomiły pożyczki płynnościowe dla przedsiębiorców, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji w związku z koronawirusem o wartości 400 mln zł.

bEqXtExu
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)