Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
23.10.2020 15:38

MFPR: Ponad 250 mln zł zostanie przekazanych na wymianę starych kotłów na Śląsku

W ramach programu "Czyste powietrze" ponad 18 tys. mieszkańców Śląska otrzyma wsparcie finansowe na wymianę starych i nieefektywnych źródeł ogrzewania. Łączna wartość umów podpisanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚIGW) w Katowicach to 251 mln zł w ramach dotacji oraz 23 mln zł w pożyczkach, poinformowało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej (MFPR).

Podziel się
Dodaj komentarz
(pixabay.com)

"Podejmujemy działania, które pomagają w redukcji emisji dwutlenku węgla i poprawią jakość powietrza. Jest to szczególnie ważne na Śląsku, gdzie wiele miast boryka z zanieczyszczeniem powietrza" - powiedział wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda, cytowany w komunikacie.

Program "Czyste powietrze" w zakresie działań realizowanych w województwie śląskim wchodzi w skład "Programu dla Śląska", który koordynuje Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Planowany budżet programu "Czyste powietrze" do 2029 roku, to 103,3 mld zł. Z tego 63,3 mld zł będzie dostępne jako dotacja oraz ulga termomodernizacyjna. Pieniądze nadal są dostępne i można składać wnioski w całym kraju, nie tylko na Śląsku.

Dofinansowanie można otrzymać m.in. na: wymianę źródła ciepła w połączeniu z dociepleniem ścian, wymianę okien lub drzwi czy montaż mikroinstalacji fotowoltaicznej. Beneficjentem programu może być tylko osoba posiadająca jednorodzinny budynek mieszkalny.

Program "Czyste powietrze" finansowany jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚIGW) oraz wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-10-2020

DomTen program to ściema. Na oddanie pieniędzy nie ma co liczyć. Pozdrawiam

Rozwiń komentarze (1)