Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

MFPR: Ponad 250 mln zł zostanie przekazanych na wymianę starych kotłów na Śląsku

1
Podziel się:

W ramach programu "Czyste powietrze" ponad 18 tys. mieszkańców Śląska otrzyma wsparcie finansowe na wymianę starych i nieefektywnych źródeł ogrzewania. Łączna wartość umów podpisanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚIGW) w Katowicach to 251 mln zł w ramach dotacji oraz 23 mln zł w pożyczkach, poinformowało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej (MFPR).

MFPR: Ponad 250 mln zł zostanie przekazanych na wymianę starych kotłów na Śląsku
(pixabay.com)

"Podejmujemy działania, które pomagają w redukcji emisji dwutlenku węgla i poprawią jakość powietrza. Jest to szczególnie ważne na Śląsku, gdzie wiele miast boryka z zanieczyszczeniem powietrza" - powiedział wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda, cytowany w komunikacie.

Program "Czyste powietrze" w zakresie działań realizowanych w województwie śląskim wchodzi w skład "Programu dla Śląska", który koordynuje Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Planowany budżet programu "Czyste powietrze" do 2029 roku, to 103,3 mld zł. Z tego 63,3 mld zł będzie dostępne jako dotacja oraz ulga termomodernizacyjna. Pieniądze nadal są dostępne i można składać wnioski w całym kraju, nie tylko na Śląsku.

Dofinansowanie można otrzymać m.in. na: wymianę źródła ciepła w połączeniu z dociepleniem ścian, wymianę okien lub drzwi czy montaż mikroinstalacji fotowoltaicznej. Beneficjentem programu może być tylko osoba posiadająca jednorodzinny budynek mieszkalny.

Program "Czyste powietrze" finansowany jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚIGW) oraz wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Dom
2 lata temu
Ten program to ściema. Na oddanie pieniędzy nie ma co liczyć. Pozdrawiam