Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Mikołaj Handschke został oddelegowany z RN na funkcję wiceprezesa Alior Banku

0
Podziel się

Warszawa, 22.12.2020 (ISBnews) - Rada nadzorcza Alior Banku oddelegowała Mikołaja Jerzego Handschke, członka rady nadzorczej, do wykonywania od 21 grudnia 2020 r. do 20 marca 2021 r. czynności wiceprezesa zarządu banku odpowiedzialnego za obszar finansów, podał bank.

Mikołaj Handschke został oddelegowany z RN na funkcję wiceprezesa Alior Banku
bDZTQnXF

Mikołaj Handschke to absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu) na kierunku finanse i bankowość. Jest doktorem nauk ekonomicznych, podano w komunikacie.

W latach 2016-2017 członek rady nadzorczej Polskiego Holdingu Nieruchomości. Od roku 2017 członek rady nadzorczej Alior Banku, w której pełni funkcję członka komitetu ds. nominacji i wynagrodzeń, komitetu ds. ryzyka oraz komitetu ds. strategii i rozwoju banku, podano również.

Wczoraj Alior Bank poinformował, że Agnieszka Nogajczyk-Simeonow, która pełniła funkcję członka zarządu, wiceprezes banku, złożyła rezygnację z pełnionej funkcji.

bDZTQnXH

Alior Bank koncentruje swoją działalność na usługach bankowości detalicznej i korporacyjnej. Podmioty zależne Alior Banku prowadzą działalność m.in. w zakresie usług leasingowych, informatycznych, faktoringu i asset management. Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r. Aktywa razem banku wyniosły 76,71 mld zł na koniec 2019 r.

bDZTQnYi
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)