Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
energetyka
03.03.2020 17:06

Ministerstwo Klimatu zapowiada ułatwienia w programie 'Czyste powietrze'

Ministerstwo Klimatu zapowiada uproszczenie składania wniosków w programie "Czyste powietrze", skrócenie terminu ich rozpatrywania oraz możliwość szybszego rozpoczęcia procesu inwestycyjnego, poinformował minister klimatu Michał Kurtyka. 

Podziel się
Dodaj komentarz

"Zmiany w programie Czyste powietrze coraz bliżej. Upraszczamy wniosek i skracamy czas jego rozpatrywania z 90 do 30 dni" - napisał na Twitterze Kurtyka.

Minister zapowiedział integrację programu "Czyste powietrze" z programem "Mój prąd" oraz wprowadzenie możliwości rozpoczęcia inwestycji na 6 miesięcy przed złożeniem wniosku o dofinansowanie.

Nowe rozwiązania mają preferować zeroemisyjne OZE, a kwota dotacji ma zostać podwyższona do 30 tys. zł jeśli zamontowana zostanie pompa ciepła+PV. Podwyższone do 60% ma też zostać dofinansowanie dla uboższych gospodarstw (o dochodzie poniżej 1,4 tys. zł na osobę w gospodarstwie wieloosobowym lub 1,96 tys. zł w jednoosobowym).

Program "Czyste Powietrze" jest realizowany w latach 2019-2029, a na działania w jego ramach zaplanowano kwotę ponad 103 mld zł. Zakłada się, że termomodernizacji zostanie poddanych ponad 4 mln domów jednorodzinnych. Celem programu jest m.in. zmniejszenie emisji zanieczyszczeń powietrza, poprzez likwidację nieefektywnych i przestarzałych źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej jednorodzinnych budynków mieszkalnych.

Tagi: energetyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-03-2020

KazimierzŚwietny program PIS,całkowite poparcie z mojej strony! Dobrze że nasz rząd interesuje się każdym problemem społecznym,smog jest wielkim utrudnieniem … Czytaj całość

03-03-2020

kargulJak widać nie trzeba poddawać się narzuceniom Unii, żeby dbać o powietrze w Polsce. Nasze rozwiązanie to zawsze lepsze rozwiązanie.

03-03-2020

MirasW tym programie każdy osiąga korzyści. I firmy i nasze powietrze będzie czystsze.

Rozwiń komentarze (20)