Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Miraculum zdecydowało o emisji 1-1,4 mln akcji bez pp w ramach kapitału docel.

0
Podziel się:

Zarząd Miraculum podjął uchwałę w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego w granicach kapitału docelowego w drodze emisji 1-1,4 mln nowych akcji na okaziciela serii J1 z wyłączeniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy, podała spółka. Cena emisyjna wynosi 1,4 zł za sztukę.

Miraculum zdecydowało o emisji 1-1,4 mln akcji bez pp w ramach kapitału docel.

"Zgodnie z treścią ww. uchwały podwyższa się kapitał zakładowy spółki z kwoty 42 120 000 zł do kwoty nie niższej niż 43 320 000 zł i nie wyższej niż 43 800 000 zł, tj. o kwotę nie niższą niż 1 200 000 zł i nie wyższą niż 1 680 000 zł w drodze emisji nie mniej niż 1 000 000 i nie więcej niż 1 400 000 nowych akcji na okaziciela serii J1, o wartości nominalnej 1,2 zł każda" - czytamy w komunikacie.

Akcje serii J1 zostaną pokryte wkładem pieniężnym oraz będą uczestniczyć w dywidendzie począwszy od dnia 01 stycznia 2021 roku.

Zgodnie z treścią podjętej uchwały cena emisyjna akcji serii J1 wynosi 1,4 zł za jedną akcję, podano również.

"Zarząd postanowił o wyłączeniu w całości prawa poboru akcji serii J1 przez dotychczasowych akcjonariuszy spółki. Uzasadnieniem wyłączenia prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy spółki jest ułatwienie spółce pozyskiwania środków finansowych dla jej rozwoju w szybki i efektywny sposób. Pozbawienie dotychczasowych akcjonariuszy prawa poboru w całości lub w części następuje w interesie spółki - jest konieczne dla umożliwienia spółce skierowania emisji do wybranych inwestorów, którzy pozwolą na kontynuację obranej przez spółkę strategii rozwoju" - czytamy dalej.

Rada nadzorcza spółki wyraziła zgodę na wyłączenie prawa poboru akcji serii J1 emitowanych w ramach kapitału docelowego i pozbawienie dotychczasowych akcjonariuszy spółki prawa poboru w odniesieniu do wszystkich akcji serii J1.

Działalność Miraculum koncentruje się na opracowywaniu i sprzedaży preparatów do pielęgnacji skóry, depilacji, a także wyrobów perfumeryjnych i kosmetyków do makijażu. W 2007 r. spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)