Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
27.01.2020 11:31

Mirbud rozpoczął procedurę wycofania akcji JHM Development z obrotu na GPW

Warszawa, 27.01.2020 (ISBnews) - Mirbud rozpoczął procedurę zmierzającą do wycofania akcji spółki zależnej JHM Development z obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych (GPW) w Warszawie, podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

Procedura rozpoczęła się w związku ze zrealizowanym przymusowym wykupem akcji JHM, w wyniku którego Mirbud jest właścicielem 100% akcji tej spółki, poinformowano.

"W tym celu zarząd emitenta [...] złożył w spółce JHM w formie pisemnej żądanie zwołania nadzwyczajnego walnego zgromadzenia JHM Development i umieszczenia w porządku obrad zgromadzenia punktów dotyczących podjęcia uchwał w sprawie wycofania akcji spółki z obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie oraz poniesienia kosztów zwołania i odbycia zgromadzenia" - czytamy w komunikacie.

Mirbud działa przede wszystkim jako generalny wykonawca lub generalny realizator we wszystkich segmentach budownictwa. Od 2008 r. spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1,14 mld zł w 2018 r.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-01-2020

SetNo cóż nikt nie chce trzymać firmy na najgorszej giełdzie świata zwanej kasynem i szulernią.

29-01-2020

DomiI to jest bardzo dobry ruch bo ta giełda to żenada jak i całe to pisowskie państwo

Rozwiń komentarze (2)