Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

MK: NFOŚiGW uruchomił konkurs dla miast na zielono-niebieską infrastrukturę

0
Podziel się

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) uruchomił nabór wniosków w konkursie na zielono-niebieską infrastrukturę. Konkurs z budżetem 10 mln zł jest elementem projektu Ministerstwa Klimatu pn. "Miasto z klimatem", podał resort.

MK: NFOŚiGW uruchomił konkurs dla miast na zielono-niebieską infrastrukturę
bEqlelSd

Celem konkursu dofinansowanie przedsięwzięć z zakresu zagospodarowania wód opadowych i kształtowania zieleni miejskiej, podano w komunikacie.

"W ramach konkursu chcemy nagradzać miasta, w których upowszechniane są nowoczesne, efektywne i skuteczne rozwiązania, służące poprawie jakości życia mieszkańców i odporności miast na skutki zmian klimatu" - skomentował minister klimatu Michał Kurtyka, cytowany w komunikacie.

Beneficjentami nowej części programu NFOŚiGW "Adaptacja do zmian klimatu" mogą być gminy miejskie w dwóch kategoriach: do 100 tys. mieszkańców i powyżej 100 tys. mieszkańców. Kluczowe będzie spełnienie wymogu posiadania przygotowanych do realizacji projektów z zakresu zielono-niebieskiej infrastruktury.

bEqlelSf

"Nagradzane będą przedsięwzięcia polegające na realizacji powiązanych funkcjonalnie inwestycji w zakresie zagospodarowania wód opadowych i kształtowania zieleni miejskiej, w tym: 'zielono-niebieska' infrastruktura, likwidacja powierzchni nieprzepuszczalnych, systemy zagospodarowania wód opadowych oraz rozwój terenów zieleni w miastach" - czytamy dalej.

W programie przewidziane są dotacje - maksymalnie w wysokości do 50% kosztów kwalifikowanych, jednak nie więcej niż 1 mln zł na inwestycję. Realizacja tej części programu "Adaptacja do zmian klimatu" jest pilotażem z możliwością powtarzania konkursu w kolejnych latach, podano także.

bEqlelSG
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)