Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
16.03.2020 14:41

MKiDN i PARP wydłużyły nabór w programach finansowanych z Funduszy Norweskich

Instytucje wdrażające - Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego (MKiDN) i Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) - podjęły decyzję o wydłużeniu naborów w Programach "Rozwój przedsiębiorczości i innowacje" oraz "Kultura", dofinansowanych z Funduszy Norweskich i EOG, podało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, które odpowiada za koordynację i wdrażanie Funduszy Norweskich i EOG w Polsce.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Nabór przedłużono przez wzgląd na instytucje, przedsiębiorców i osoby, które w obecnej sytuacji mogłyby mieć trudność z przygotowaniem i złożeniem wniosków w terminie. Musimy podejmować działania, które będą amortyzowały negatywne skutki pandemii koronawirusa" - powiedziała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak, cytowana w komunikacie.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, operator Programu "Kultura", wydłużyło nabór wniosków w ramach działań - "Poprawa zarządzania dziedzictwem kulturowym" i "Poprawa dostępu do kultury i sztuki" do 30 marca 2020 roku do godziny 16.00.

Całkowity budżet Programu "Kultura" to ponad 88 mln euro, z których 75 mln euro stanowią środki Mechanizmu Finansowego EOG, a ponad 13 mln euro to wkład krajowy. Program koncentruje się na roli, jaką kultura i dziedzictwo kulturowe odgrywają w rozwoju lokalnym i regionalnym z uwzględnieniem nacisku na zatrudnienie, przedsiębiorczość w obszarze kultury i szkolenie zawodowe, przypomniano.

"Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, która jest operatorem Programu 'Rozwój przedsiębiorczości i innowacje', będzie przyjmować wnioski do 14 maja. Wydłużenie naboru dotyczy wszystkich konkursów - technologie przyjazne środowisku, technologie poprawiające jakość życia, innowacje w zakresie wód śródlądowych lub morskich, schemat małych grantów dla przedsiębiorczych kobiet" - czytamy dalej.

Program "Rozwój Przedsiębiorczości i Innowacje" ma na celu wzmocnić konkurencyjność polskich przedsiębiorstw przede wszystkim poprzez wsparcie w opracowaniu i wdrażaniu innowacyjnych technologii, rozwiązań, procesów, produktów i usług. Jego budżet to 100 mln euro, z których 85 mln euro stanowią środki Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a 15 mln euro to wkład krajowy.

Fundusze norweskie i EOG są formą bezzwrotnej pomocy zagranicznej przyznanej przez Islandię, Norwegię i Liechtenstein nowym członkom UE - kilkunastu państwom Europy Środkowej i Południowej oraz krajom bałtyckim. W zamian za udzielaną pomoc finansową, państwa-darczyńcy korzystają z dostępu do rynku wewnętrznego UE mimo, że nie są jej członkami. Głównym celem Funduszy norweskich i Funduszy EOG jest przyczynianie się do zmniejszania różnic ekonomicznych i społecznych w obrębie EOG oraz wzmacnianie stosunków dwustronnych pomiędzy państwami-darczyńcami a państwem-beneficjentem.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz