Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

ML System chce zacząć seryjną prod. produktów z powłoką kwantową w poł. 2021

1
Podziel się

Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej udzielił ML System patentu na wynalazek "moduł fotowoltaiczny o falowodowej transmisji światła o zwiększonej uniwersalności jego stosowania", podała spółka. Przyznana ochrona jest kolejnym, ważnym krokiem na drodze do komercyjnego wdrożenia szyby z powłoką kwantową, planowanego na połowę 2021 r.

ML System chce zacząć seryjną prod. produktów z powłoką kwantową w poł. 2021
bDXNFJvV

"Uruchomienie szerokiej produkcji transparentnych szyb fotowoltaicznych z powłoką z kropek kwantowych (Quantum Glass) jest fundamentalnym dla firmy projektem rozwojowym. Rozpoczęliśmy już wyposażanie nowej hali w urządzenia, jednak, ze względu na innowacyjność przedsięwzięcia - będzie to pierwsza na świecie linia produkcyjna tego typu - dostawy i parametryzację zamierzamy zakończyć na początku 2021 r. Seryjną produkcję produktów z powłoką kwantową planujemy rozpocząć w połowie 2021 r. Szacujemy, że w pierwszym etapie moce produkcyjne nowej linii wyniosą 120-180 tys. metrów kwadratowych rocznie" - powiedział prezes Dawid Cycoń, cytowany w komunikacie.

Zarząd ML System analizuje różne opcje dystrybucji szyb z powłoką z kropek kwantowych. Nie wyklucza sprzedaży produktów do dużych producentów stolarki otworowej lub firm z sektora aluminiowego, które wykonują przeszklenia o dużych powierzchniach. Możliwa jest również współpraca z koncernami szklarskimi, które mogłyby oferować asortyment ML System jako półprodukt do dalszego przetworzenia, podano również.

Szyba uzyskała również homologację do wykorzystania w oknach pojazdów, co wydaje się rynkiem najbardziej atrakcyjnym, a na który już dziś spółka dostarcza swoje produkty, podkreślono.

bDXNFJvX

ML System to wyspecjalizowana spółka technologiczna, oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV). Produkty ML System stanowią alternatywę dla tradycyjnych materiałów budowlanych. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od 2018 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży spółki sięgnęły 123,29 mln zł w 2018 r.

bDXNFJwy
energetyka
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Piotr
rok temu
Ha ha ha patent ! Czyj patent , firmy z Tajwanu ? Ml system to firma z dotacjami rządowymi. Więcej chyba nie trzeba pisać !