Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

ML System nie spodziewa się wpływu pandemii na całoroczne wyniki

0
Podziel się

Pandemia koronawirusa spowodowała konieczność ograniczenia mocy produkcyjnych ML System i czasowy spadek sprzedaży, jednak spółka nie spodziewa się, by wpłynęło to na wyniki całego roku, poinformował prezes Dawid Cycoń.

ML System nie spodziewa się wpływu pandemii na całoroczne wyniki
(Flickr)
bErbkZed

"Reżim sanitarny wprowadzony w związku z koronawirusem spowodował zmniejszenie mocy produkcyjnych" - powiedział Cycoń podczas GPW Innovation Day.

Spółka odnotowała spowolnienie zarówno w produkcji, jak i sprzedaży. Od połowy maja sprzedaż zaczęła wracać do standardowych poziomów, a wręcz jest nadrabiana.

"Natomiast nie spodziewamy się, żeby to półtoramiesięczne obniżenie wartości sprzedaży wpłynęło na cały kwartał, półrocze czy cały rok" - dodał prezes.

bErbkZef

Wskazał też, że obecnie spółka realizuje 100% zdolności produkcyjnych możliwych w reżimie sanitarnym.

"Jeśli chodzi o perspektywiczne sektory, to bardzo mocno liczymy na automotive, czyli sektor, do którego wcześniej spółka nie sprzedawała" - wskazał także Cycoń.

ML System to wyspecjalizowana spółka technologiczna, oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV). Produkty ML System stanowią alternatywę dla tradycyjnych materiałów budowlanych. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od 2018 r. Jej skonsolidowane przychody sięgnęły 93,38 mln zł w 2019 r.

bErbkZeG
energetyka
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)