Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
energetyka
23.06.2020 17:15

ML System nie spodziewa się wpływu pandemii na całoroczne wyniki

Pandemia koronawirusa spowodowała konieczność ograniczenia mocy produkcyjnych ML System i czasowy spadek sprzedaży, jednak spółka nie spodziewa się, by wpłynęło to na wyniki całego roku, poinformował prezes Dawid Cycoń.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Flickr)

"Reżim sanitarny wprowadzony w związku z koronawirusem spowodował zmniejszenie mocy produkcyjnych" - powiedział Cycoń podczas GPW Innovation Day.

Spółka odnotowała spowolnienie zarówno w produkcji, jak i sprzedaży. Od połowy maja sprzedaż zaczęła wracać do standardowych poziomów, a wręcz jest nadrabiana.

"Natomiast nie spodziewamy się, żeby to półtoramiesięczne obniżenie wartości sprzedaży wpłynęło na cały kwartał, półrocze czy cały rok" - dodał prezes.

Wskazał też, że obecnie spółka realizuje 100% zdolności produkcyjnych możliwych w reżimie sanitarnym.

"Jeśli chodzi o perspektywiczne sektory, to bardzo mocno liczymy na automotive, czyli sektor, do którego wcześniej spółka nie sprzedawała" - wskazał także Cycoń.

ML System to wyspecjalizowana spółka technologiczna, oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV). Produkty ML System stanowią alternatywę dla tradycyjnych materiałów budowlanych. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od 2018 r. Jej skonsolidowane przychody sięgnęły 93,38 mln zł w 2019 r.

Tagi: energetyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz