Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

ML System szacuje potencjał rynku PV w ramach programu 'Mój Prąd' na 4 mld zł

0
Podziel się

ML System spodziewa się dalszego wzrostu zainteresowania instalacjami fotowoltaicznymi, w szczególności w ramach programu "Mój Prąd", i ocenia potencjał rynku na 4 mld zł, podała spółka.

ML System szacuje potencjał rynku PV w ramach programu 'Mój Prąd' na 4 mld zł
bEiFewjp

"Z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, że w 2020 r. przeskoczymy kolejną barierę, tj. 2 GW mocy. Należy się spodziewać regularnych wzrostów w związku z rosnącymi kosztami energii, a malejącymi kosztami instalacji fotowoltaicznymi oraz programami wsparcia, takim jak 'Mój prąd'" - powiedział prezes ML System Dawid Cycoń, cytowany w komunikacie.

Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE) podały niedawno, że moc zainstalowana fotowoltaiki w Polsce zwiększyła się o 175,7% r/r i wyniosła 1 299,6 MW według stanu na 1 stycznia br.

Kilka dni temu ML System podpisał umowę partnerską z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW), umożliwiającą składanie wniosków o dotację w ramach programu "Mój prąd" w imieniu klientów.

bEiFewjr

"Budżet rządowego programu 'Mój prąd' to 1 mld zł, a pojedynczy prosument może ubiegać się o dofinansowanie do 5 tys. zł. Przy zakładanej cenie instalacji rzędu 20 tys. zł spółka określa potencjał rynku na 4 mld zł" - czytamy dalej.

W ramach rozwoju sprzedaży B2C ML System uruchomił stronę internetową: https://mojprad.mlsystem.pl/, na której zainteresowani klienci znajdą informacje o programie "Mój Prąd" i ofercie spółki.

ML System to wyspecjalizowana spółka technologiczna, oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV). Produkty ML System stanowią alternatywę dla tradycyjnych materiałów budowlanych. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od 2018 r.

bEiFewjS
energetyka
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)