Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Monnari intensywnie pracuje nad wnioskiem o wsparcie z tarczy finansowej

1 reakcja
0
1
0
Podziel się

Monnari Trade intensywnie pracuje nad wnioskiem o wsparcie z tarczy finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR), poinformowali przedstawiciele spółki.

Monnari intensywnie pracuje nad wnioskiem o wsparcie z tarczy finansowej
bCNRHgut

"Chcemy pozyskać środki z tarczy antykryzysowej prowadzonej przez PFR, przewidzianej dla dużych przedsiębiorców. Ponieważ miesiąc zajęło naszemu państwu uzyskanie notyfikacji UE, teraz można przystąpić do składania wniosków, by uzyskać preferencyjne formy wsparcia i będziemy w tym kierunku prowadzić intensywne działania" - powiedział dyrektor ds. finansowych Miłosz Kolbuszewski podczas wideokonferencji.

Do tej pory spółka uzyskała wsparcie z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych w wysokości ponad 3,7 mln zł na okres 3 miesięcy, po tym, jak w porozumieniu z pracownikami obniżyła czas pracy o 20%, dodał.

Przedstawiciele spółki ocenili też, że dzięki uruchomieniu gwarancji przez Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) łatwiej będzie takim spółkom, jak Monnari uzyskiwać finansowanie z banków.

bCNRHguv

W obecnej sytuacji spółka koncentruje się m.in. na ograniczaniu kosztów zakupu towarów i kosztów funkcjonowania. "Ważny obszar to też negocjacje z centrami handlowymi" - dodał Kolbuszewski.

"Staramy się przekonać centra handlowe, by zwiększyć udział czynszu od obrotu [w czynszu ogółem]" - wyjaśnił prezes Mirosław Misztal.

Monnari Trade to spółka odzieżowa istniejąca od 2000 r. Na GPW jest notowana od 2006 r.

bCNRHguW
handel detaliczny
przemysł elektrotechniczny
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
0
0
1
0
0
0
0
KOMENTARZE
(0)