Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Moody's podtrzymał rating Energi na poziomie Baa1 z perspektywą stabilną

0
Podziel się:

Moody's Investors Service podtrzymał rating Energi na poziomie Baa1 z perspektywą stabilną, podała Energa.

Moody's podtrzymał rating Energi na poziomie Baa1 z perspektywą stabilną
bECUppeJ

"Dobrą ocenę od tak znaczącego, niezależnego gremium ekspertów odbieramy jako potwierdzenie, że strategia realizowana przez Grupę Energa wyznacza słuszne i racjonalne kierunki biznesowe" - powiedziała p.o. prezesa zarządu Energi Alicja Barbara Klimiuk, cytowana w komunikacie.

Według spółki, analitycy Moody's docenili wiele czynników, które zadecydowały o dobrej pozycji Energi, m.in. sukcesy w aukcjach rynku mocy, które zapewniły obiektom wytwórczym Grupy Energa istotne kontrakty, gwarantujące stabilność i opłacalność finansową.

"Eksperci podkreślają znaczenie Linii Biznesowej Dystrybucja, która stanowi główny motor napędowy wyników finansowych Grupy. Posiada ona też profil działalności charakteryzujący się niskim ryzykiem biznesowym. Wśród wyzwań, które zdaniem Moody's, zaważyć mogą na kolejnych aktualizacjach ratingu, wskazano planowane nakłady inwestycyjne" - czytamy w także.

bECUppeL

Grupa Energa to trzeci największy operator systemu dystrybucyjnego w zakresie dostarczanej energii, a także trzeci największy sprzedawca energii elektrycznej do odbiorców końcowych w 2014 r. Akcje spółki od grudnia 2013 r. są notowane na GPW.

bECUppfm
energetyka
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)