Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
21.04.2020 11:51

Morawiecki: Będziemy używać deficytu budżetowego 'ostrożnie, ale odważnie'

Rząd chce korzystać z deficytu budżetowego w sposób ostrożny, bezpieczny, ale również odważny, poinformował premier Mateusz Morawiecki. Podkreślił też, że wszystkie programy prorodzinne zostaną utrzymane.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Wszystkie te społeczne programy prorodzinne zamierzamy utrzymać. To właśnie dlatego zdecydowaliśmy się utrzymać na zwiększenie deficytu, na pójście w deficyt budżetowy, bo deficyt budżetowy, [...] jest pewnym narzędziem finansowym, budżetowym i gospodarczym" - powiedział Morawiecki podczas telekonferencji.

"I my z tego narzędzia będziemy w sposób ostrożny, bezpieczny, ale również odważny korzystać" - zaznaczył.

Dodał, że rząd planuje takie postępowanie "właśnie po to, żeby utrzymać wszystkie [...] działania społeczne, które dzisiaj są również bardzo ważnym amortyzatorem tego spadku dochodu".

Zgodnie z ustawą, w obecnym budżecie na 2020 r. zarówno dochody, jak i wydatki budżetu państwa miały wynieść po ok. 435,3 mld zł. Ministerstwo Finansów zapowiadało wcześniej, że do nowelizacji budżetu dojdzie najpewniej na przełomie I i II półrocza 2020 r.

(ISBNews)

Tagi: finanse, bankowość, forex, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-04-2020

EluerOdbicie gospodarcze nastąpi szybko, wlasnie dzięki socjalom. Teraz je docenicie razem ze wrostem PKB co do którego hejterzy byli tak sceptyczni...

21-04-2020

AnetaWidzicie? Rząd PiS nawet w obliczu takiego kryzysu jest w stanie utrzymać programy socjalne, których PO nawet dać nam nie chciało!

21-04-2020

Michał74Myślę, że w takich okolicznościach nikt nie będzie miał za złe tego rządowi Morawieckiego. Ja tam jestem dumny, że tak szybko i gładko przez to … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (26)