Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Morawiecki: Deficyt budżetowy po X wyniesie ok. 13 mld zł, w XI i XII przyrośnie

1
Podziel się

Warszawa, 05.11.2020 (ISBnews) - Deficyt budżetowy po październiku wyniesie ok. 13 mld zł, w listopadzie i w grudniu na pewno przyrośnie, poinformował premier Mateusz Morawiecki. W nowelizacji ustawy budżetowej na 2020 r. zaplanowano deficyt na poziomie 109,3 mld zł.

Morawiecki: Deficyt budżetowy po X wyniesie ok. 13 mld zł, w XI i XII przyrośnie
bEgYmsdN

"Deficyt budżetowy w nowelizacji [...] ustawy budżetowej zaplanowaliśmy na [...] 109 mld zł. Po październiku będzie to 13 mld zł mniej więcej, orientacyjnie. W listopadzie i w grudniu na pewno on jeszcze przyrośnie" - powiedział Morawiecki, odpowiadając wczoraj wieczorem na pytania użytkowników Facebooka.

Wcześniej, w trakcie konferencji zapowiedział, że budżet jest w lepszym stanie, niż zakładano to kilka tygodni temu, dokonując nowelizacji ustawy, a deficyt będzie niższy od zaplanowanego.

Nowelizacja ustawy budżetowej zakłada, że w 2020 r. dochody budżetu państwa będą niższe od zaplanowanych w ustawie budżetowej na 2020 r. o 36,7 mld zł i wyniosą 398,7 mld zł. Wydatki budżetu państwa zostały zaplanowane na 508 mld zł, co oznacza, że będą one wyższe o 72,7 mld zł od przewidzianych w ustawie budżetowej na 2020. Deficyt ma wynieść 109,3 mld zł.

bEgYmsdP

Jak wynika z danych Ministerstwa Finansów na koniec września 2020 r., w budżecie państwa odnotowano 13,76 mld zł deficytu. Miesiąc wcześniej deficyt wynosił 13,3 mld zł.

bEgYmseq
forex
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Obudźcie się!
7 miesięcy temu
A miało być tak pięknie, budżet zrównoważony,pieniądze z Unii płyną szerokim strumieniem, polskie promy płyną przekopem Mierzei, służba zdrowia działa bez zarzutu, uśmiechnięci, wypoczęci, dobrze opłacani lekarze i pielęgniarki nie mają kogo leczyć, bo społeczeństwo coraz bardziej zdrowieje i młodnieje, a zagraniczne niezależne media ustawiają się w kolejce żeby sławić imię Polski i chwalić naczelnika...