Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Morawiecki: Deficyt budżetowy w 2020 r. będzie niższy niż przewidywaliśmy

3
Podziel się

Deficyt budżetowy w 2020 r. będzie niższy niż założony w nowelizacji ustawy budżetowej, poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki: Deficyt budżetowy w 2020 r. będzie niższy niż przewidywaliśmy
(PAP)
bEqQldhh

"Zdolność budżetu jest. I budżet będzie w lepszym stanie, niż jeszcze w nowelizacji przewidywaliśmy. Prawdopodobnie deficyt budżetowy będzie niższy na koniec tego roku niż jeszcze kilka tygodni temu przewidywaliśmy. To jest dobra wiadomość. I my tych pieniędzy użyjemy na ratowanie miejsc pracy, na ratowanie przedsiębiorców" - powiedział Morawiecki w trakcie konferencji prasowej, odpowiadając na pytanie o instrumenty wsparcia przedsiębiorców w związku z lockdownem.

Nowelizacja ustawy budżetowej zakłada, że w 2020 r. dochody budżetu państwa będą niższe od zaplanowanych w ustawie budżetowej na 2020 r. o 36,7 mld zł i wyniosą 398,7 mld zł. Wydatki budżetu państwa zostały zaplanowane na 508 mld zł, co oznacza, że będą one wyższe o 72,7 mld zł od przewidzianych w ustawie budżetowej na 2020. Deficyt ma wynieść 109,3 mld zł.

Przyjęto, że PKB w 2020 r. obniży się o 4,6% wobec wzrostu o 4,5% rok wcześniej i wzrostu 3,7% zakładanego w ustawie budżetowej na 2020 r. Przeciętna inflacja natomiast zwiększy do 3,3% wobec 2,5% zakładanych w ustawie budżetowej na 2020 r. Założono wzrost bezrobocia do poziomu 8%.

bEqQldhK
forex
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(3)
PKB +
9 miesięcy temu
Dobry gospodarz to ten który ma wystarczające zapasy na trudne czasy !! - Taki jest nasz premier Mateusz Morawiecki !! = Brawo !! +
Amber
9 miesięcy temu
Dokładnie... siedzą i zwijają Jak to moźliwe że tak bezkarnie okradają na taką skalę.
tia
9 miesięcy temu
jasne, a świstak...
bEqQldhL