Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Morawiecki: Dodatkowe zasiłki opiekuńcze są przewidziane na zasadach z wiosny

6
Podziel się:

Dodatkowe zasiłki opiekuńcze z tytułu opieki nad dzieckiem do lat 8 są przewidziane na takich zasadach, jak na wiosnę, poinformował premier Mateusz Morawiecki. Zaznaczył, że obecnie nauka w przedszkolach i klasach I-III szkół podstawowych odbywa się w trybie stacjonarnym.

Morawiecki: Dodatkowe zasiłki opiekuńcze są przewidziane na zasadach z wiosny
(PAP)

"Zasiłki są przewidziane na takich zasadach, jak to było wiosną i one będą obowiązywały na podobnych zasadach wtedy, kiedy będą musiały być zastosowane. Dzisiaj dzieci w wieku przedszkolnym I-III mogą uczestniczyć w zajęciach stacjonarnych" - powiedział Morawiecki podczas konferencji prasowej.

Dzisiaj poinformowano, że nauka dzieci klas IV-VIII będzie odbywać się w trybie zdalnym.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługiwał rodzicom dzieci do lat 8, w przypadku zamknięcia szkół, przedszkoli i żłobków z powodu epidemii koronawirusa, a także gdy uczęszczanie dzieci do szkół i innych placówek nie będzie możliwe ze względu na obostrzenia sanitarno-epidemiologiczne.

Zasiłek przysługiwał:

- rodzicom dzieci do lat 8,

- ubezpieczonym rodzicom dzieci:

  • do 16 lat, które mają orzeczenie o niepełnosprawności;
  • do 18 lat, które mają orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności;
  • do 24 lat, które mają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego;

- ubezpieczonym rodzicom lub opiekunom osób pełnoletnich niepełnosprawnych, zwolnionym od wykonywania pracy z powodu konieczności zapewnienia opieki nad tą osobą.

Nie był on wliczany do limitu przyznawanego na tzw. ogólnych zasadach 60 dni zasiłku opiekuńczego w roku kalendarzowym.

(ISBNews)

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(6)
Ari45
2 lata temu
ciekawe czy byś tak mówiła/mówił jakbyś miała własne dziecko. Chyba że masz i jesteś tak wspanialo myślna ze oplacasz i przedszkole i stać Cię na opiekunke. Nie ma dyskusji na takie coś rząd powinien mieć pieniądze skoro na wszystko inne jest.
Jgfghj
2 lata temu
I tak ludzie na zwolnienie lekarskie idą i nie są chorzy i nikt tego nie kontroluje i nie zabierają zasiłków to jest chore
Gfghjj
2 lata temu
I co znowu jedni na drugich będą pracować ? Znowu zasiłki państwo da na dzieci i będą uciekać od pracy będą pracować zdalnie ale sprawiedliwość i praworządność niech se w d....pe wsadzą taka pracę niech sobie sami staną prezydent, premier i reszta rządu i niech za.......pier.....laja niech mnie cmoknna w służbie zdrowia 200 % podwyżki co to ma k.....was być
Cenzura
2 lata temu
Ludzie, przejrzyjcie na oczy... Seksmisja: „Przecież tu nie ma żadnego promieniowania!”
ZK590
2 lata temu
czy nie można wynająć sobie opiekunki do WŁASNEGO dziecka zwłaszcza, że ma się dodatkowe 500+. Dlaczego JA mam płacić m.in. na 500+ i na wynagrodzenie jego nie pracują matki? Chcesz się opiekować to nie wyciągaj rąk po cudze pieniądze. DOŚĆ tego rozdawnictwa.