Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Morawiecki: Mamy szansę na szybkie wyjście z kryzysu, w kształcie litery V

4
Podziel się

Mamy szansę na szybkie odbicie, czyli wyjście z kryzysu gospodarczego przybrało kształt litery V, ocenia premier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki: Mamy szansę na szybkie wyjście z kryzysu, w kształcie litery V
bEqJTmCt

"Mamy szansę na wyjście w kryzysu w kształcie litery V, czyli szybkie odbicie" - powiedział Morawiecki w trakcie konferencji prasowej, odnosząc się m.in. do danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) dotyczących sprzedaży detalicznej.

"Sprzedaż detaliczna ma się dużo lepiej niż wskazywały na to prognozy" - zaznaczył.

Główny Urząd Statystyczny (GUS) podał, że sprzedaż detaliczna (w cenach stałych) spadła o 7,7% r/r w maju 2020 r., zaś w ujęciu miesięcznym odnotowano wzrost o 14,9%.

bEqJTmCv

Podkreślił też, że od wprowadzenia stanu zagrożenia epidemicznego 11 marca w ramach tarczy antykryzysowej, w tym tarczy finansowej przekazano "100 mld zł na ratowanie 5 mln miejsc pracy".

bEqJTmCW
forex
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(4)
Opolanka
rok temu
Turkus nie Maroko negować wystarczy wsiąść gazetę do ręki i przeczytać stronę biznes .morawiecki wychodzi z tego że nie rozróżnia pasywów od aktywów a podaje wieża bankiera ,mogło by się powiedzieć że z niego tańca a nie żaden ekonomista czy nawet historyk
henryk
rok temu
Morawiecki jak powie DZIEN DOBRY to juz dwa razy sklamal
KŁAMCZUCH
rok temu
Sprzedaż w ujęciu kwotowym odbije, ale głównie za sprawą inflacji. Nie zmienia to faktu, że statystyczny Kowalski będzie mógł sobie pozwolić na znacznie mniej. Sen Pinokia o pracy za miskę ryży się spełnia!
bEqJTmCX
cvx
rok temu
na jakimś filmie wojennym widziałem parowozy które miały z przody dużą literę "V" i ciągnęły wagony z ludźmi do nnokiz w auschwitz