Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
handel detaliczny
22.06.2020 12:54

Morawiecki: Mamy szansę na szybkie wyjście z kryzysu, w kształcie litery V

Mamy szansę na szybkie odbicie, czyli wyjście z kryzysu gospodarczego przybrało kształt litery V, ocenia premier Mateusz Morawiecki.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Mamy szansę na wyjście w kryzysu w kształcie litery V, czyli szybkie odbicie" - powiedział Morawiecki w trakcie konferencji prasowej, odnosząc się m.in. do danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) dotyczących sprzedaży detalicznej.

"Sprzedaż detaliczna ma się dużo lepiej niż wskazywały na to prognozy" - zaznaczył.

Główny Urząd Statystyczny (GUS) podał, że sprzedaż detaliczna (w cenach stałych) spadła o 7,7% r/r w maju 2020 r., zaś w ujęciu miesięcznym odnotowano wzrost o 14,9%.

Podkreślił też, że od wprowadzenia stanu zagrożenia epidemicznego 11 marca w ramach tarczy antykryzysowej, w tym tarczy finansowej przekazano "100 mld zł na ratowanie 5 mln miejsc pracy".

Tagi: handel detaliczny, forex, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-06-2020

KŁAMCZUCHSprzedaż w ujęciu kwotowym odbije, ale głównie za sprawą inflacji. Nie zmienia to faktu, że statystyczny Kowalski będzie mógł sobie pozwolić na … Czytaj całość

22-06-2020

cvxna jakimś filmie wojennym widziałem parowozy które miały z przody dużą literę "V" i ciągnęły wagony z ludźmi do nnokiz w auschwitz

22-06-2020

henrykMorawiecki jak powie DZIEN DOBRY to juz dwa razy sklamal

Rozwiń komentarze (4)