Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Morawiecki: Na konta firm trafiło ponad 700 mln zł z tarczy finansowej 2.0

3
Podziel się

Na konta firm, dotkniętych obostrzeniami z powodu pandemii koronawirusa w ramach tarczy finansowej 2.0. trafiło już 700 mln zł, poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki: Na konta firm trafiło ponad 700 mln zł z tarczy finansowej 2.0
bDIEyiJh

"Już dzisiaj, po kilku dniach roboczych, mamy na kontach firm ponad 700 mln zł, ponad 1 tys. restauracji i punktów gastronomicznych otrzymało już środki na konto, ponad 200 placówek oświatowych niepublicznych też otrzymało środki na konto i ponad 500 hoteli i ośrodków hotelarskich też już otrzymało wsparcie ze strony państwa polskiego" - powiedział Morawiecki dziennikarzom.

Tarcza finansowa 2.0 dla mikro, małych i średnich firm ruszyła 15 stycznia. Kontynuowana jest także tarcza finansowa dla dużych firm. O wsparcie mogą ubiegać się firmy, działające w ponad 40 branżach, najbardziej dotkniętych skutkami pandemii.

Morawiecki zaznaczył, że Polska aktywnie uczestniczy w dyskusjach o programach odbudowy na poziomie Unii Europejskiej.

bDIEyiJj

Podkreślił, że za 3-4 miesiące polskie firmy będą mogły odbudowywać swój potencjał biznesowy.

W ramach tarczy finansowej 2.0 dla mikro, małych i średnich firm, tarczy finansowej dla dużych firm oraz tarczy branżowej 6.0 do firm, dotkniętych obostrzeniami w wyniku drugiej fali pandemii, ma trafić ok. 40 mld zł.

bDIEyiJK
forex
giełda
wiadomości
Źródło:
KOMENTARZE
(3)
Zuzia
miesiąc temu
Z czego milion dostał Pan Rydzyk!
Damian
miesiąc temu
Socjalizm zawsze upada: firmy płaca podatki na emerytów, emeryci na linie lotnicze, linie lotnicze na górników, górnicy na matki, matki na ojców i tak się redystrybuuje po drodze kradnąc... Pieniądze powinny ludziom zostawać w kieszeni (niskie podatki celowe), ale jak wtedy kraść?
Transportowie...
miesiąc temu
Przewiduje że bum na zwalnianie pracowników i likwidację Polskich małych firm nastąpi na koniec 2 kwartału.To czas do kiedy firmy które dostały pomoc z tarczy PFR-u musiały dotrwać i utrzymać liczbę pracowników. Już dziś wiele z nich sztuczne zatrudnia na miejsce zwalnianych żeby spełnić kryteria do umorzenia jej części. Niemcy oprócz wsparcia przedsbiorstw obniżyły górna stawkę VAT z 20 do 16 % w 2020 r a u nas wsparcie i tyle , 3 miesiące bez ZUS i 5 tyś na wiosnę poprzedniego roku i dofinansowanie obwarowane częściowym umorzeniem po roku utrzymania pracowników i firmy. Jak widzimy od tamtego czasu pandemia pomimo zaklęć wyborczych premiera na jesień i teraz procentowo i ilościowo to nie jest to samo.Do tego lockdown i blokady które teraz mamy zwyczajnie niszczą branże a wymóg udokumentowania spadku i tylko na podstawie PKD to kpina. Małe i mikro firmy w większości dzalaly w PL na zasadzie z miesiąca na miesiąc, gdzieś to czytałem że max bez Dochodów mają środki na max 3 miesiące, i powtarzam DOCHÓDW nie jak się przyjmuje w tarczach PRZYCHÓDW . Więc na logikę cierpią nie tylko stoją, ale też te które za wszelką cenę próbują się utrzymać na rynku i działają na zasadzie "po kosztach"!!! Szkoda się rozpisywać ...
bDIEyiJL