Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Morawiecki: Na razie nie bierzemy pod uwagę zniesienia zakazu handlu w niedzielę

1
Podziel się:

Na razie rząd nie bierze pod uwagę czasowego zniesienia zakazu handlu w niedzielę na okres pandemii, wynika z wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego.

Morawiecki: Na razie nie bierzemy pod uwagę zniesienia zakazu handlu w niedzielę

"Nie, na razie nie jest brane pod uwagę takie rozwiązanie" - powiedział Morawiecki podczas konferencji prasowej, odpowiadając na pytanie, czy rząd bierze takie rozwiązanie pod uwagę w sytuacji, w sytuacji gdy pojawiła się senacka inicjatywa legislacyjna, dotycząca czasowego zniesienia zakazu.

Senat przyjął w nocy projekt nowelizacji ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, zakładający przywrócenie handlu w niedzielę na okres epidemii i 90 dni po niej. Teraz trafi on do prac sejmowych jako senacka inicjatywa legislacyjna.

W projekcie proponuje się "zniesienie w okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii oraz w okresie do 90. dnia następującego po odwołaniu tego ze stanów, który obowiązywał jako ostatni, zakazu handlu w niedziele, wykonywania czynności związanych z handlem w niedziele".

Zgodnie z projektem, pracownikowi przysługiwałyby dwie niedziele wolne w ciągu czterech, następujących po sobie. Projekt zakłada, że nowela weszłaby w życie 14 dni po jej ogłoszeniu w Dzienniku Ustaw.

budownictwo
nieruchomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Dom
3 lata temu
Rząd PiS się kończy i to jest fakt. Najgorsze jest to że ta banda osłów ciagnie ze soba na dno cała Polskę i Polaków. Pozdrawiam