Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Morawiecki: Od soboty galerie handlowe i obiekty kultury będą zamknięte

9
Podziel się

Od najbliższej soboty zamknięte zostaną tymczasowo galerie handlowe - z wyjątkiem sklepów spożywczych i aptek, kina, teatry i placówki kultury, także hotele z wyjątkiem usług dla osób odbywających podróże służbowe, poinformował premier Mateusz Morawiecki. Uczniowie klas I-III także będą uczyć się zdalnie.

Morawiecki: Od soboty galerie handlowe i obiekty kultury będą zamknięte
bEhbWZmd

Obostrzenia zostają wprowadzone do 29 listopada, ale premier nie wykluczył, że mogą zostać przedłużone.

"Zdaje się, że listopad będzie jednym z tych najtrudniejszych miesięcy w pandemii. Pandemia nasila się, wiec nasza odpowiedź musi być zdecydowana [...] Dzisiaj 25 tys. przypadków to zbyt dużo, by mówić o jakiejkolwiek stabilizacji. Dlatego te restrykcje są niezbędne" - powiedział Morawiecki podczas konferencji prasowej.

Od soboty zamknięte zostaną sklepy w galeriach handlowych - z wyjątkiem aptek, drogerii, placówek usługowych, na okres co najmniej do 29 listopada. Obiekty hotelarskie będą mogły być otwarte jedynie dla gości odbywających podróże służbowe.

bEhbWZmf

"Zasadnicze ograniczenia dotkną wszystkie placówki kultury: teatry, kina, muzea, galerie [...]. Wszystkie placówki kultury będą tymczasowo zamknięte, bo chcemy zmniejszyć ruch społeczny" - podkreślił premier.

W małych sklepach - do 100 m2 - na jedną osobę będzie musiało przypadać 10 m2, w przypadku obiektów powyżej 100 m2 - maksymalna liczba osób przebywających w sklepie pozostanie bez zmian.

Nauczanie zdalne zostanie rozszerzone również na uczniów klas I-III, dla uczniów starszych klas nauka zdalna zostanie przedłużona do 29 listopada. Premier podkreślił jednak, że nie wyklucza nie przedłużenia tej formy nauki także i po tym okresie.

Morawiecki zaznaczył, że wprowadzane obostrzenia to jest krok przed narodową kwarantanną. "Krok dalej jest tylko całkowity lockdown" - powiedział premier.

bEhbWZml

Dzisiaj Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 24 692 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Od początku epidemii zachorowało w Polsce 439 536 osób. Łącznie zmarło 6 475 osób.

Według danych resortu na dzisiaj rano, kwarantanną objętych było 408 121 osób, nadzorem epidemiologicznym - 43 549 osób. Hospitalizowane były 18 654 osoby (na 27 143 łóżka dla pacjentów z COVID-19). Zajętych było 1 625 respiratorów (na 2 094 dostępne w szpitalach). Za zdrowych uznano dotychczas 168 960 pacjentów.

bEhbWZmG
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(9)
Jonh ny
7 miesięcy temu
Chiny wiedziały co robią zniszczą świat
Kto kolwiek
7 miesięcy temu
Ale wy ludzie nie poważni jesteście pandemia się powiększa i rząd musi podjąć nie popularne decyzję vtak musi być starają się jakoś temu zaradzić a że nie ma innych możliwości to tak trzeba a wy wszyscy umiecie się tylko wymądrzać i pisać co to ktoś nie jest są rzeczy ważne i ważniejsze wszystko się przeżyje a ciekawe co wy byście wymyślili na ich miejscu pewnie nic a łatwo krytykować jak się samemu nie podejmuje takich decyzji to wymyscie coś lepszego i madrzejszego i napiszcie do rządu to z pewnością was wysłucha!!! Widać że nie macie nic lepszego do roboty tylko komentujecie zamiast zająć się swoimi sprawami jak widzę te komentarze to aż szkoda czytać tych marnych wypocin
Boe199
7 miesięcy temu
Coraz więcej obostrzeń. Covid już nawet w napojach Tymbarku. Komu tak zależy na tym wirusie i co oni chcą osiągnąć? Podpowiem tylko że koronawirusa jest z rodziny gryp i nie jest śmiertelny ani trochę
bEhbWZmH
Luiza
7 miesięcy temu
Nie mają żadnej opcji więc zamkną wszystko, są nieprzygotowani wykoncza ten kraj do cna już nic nie zostanie.
Gosia
7 miesięcy temu
A pomoc dla branż? Jak zwykle pozostawieni sami sobie. Ktoś kto otworzył działalnośc w 2019 nie ma szans na przeżycie. Zero przychodu a ZUS, czynsz, najem - sam się zapłaci