Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Morawiecki: Planujemy zwolnienie z ZUS, postojowe, a także nowe działania

20
Podziel się

Rząd planuje nie tylko wprowadzenie postojowego, zwolnienia z ZUS dla przedsiębiorców ponad 25 branż, najbardziej dotkniętych tą falą pandemii koronawirusa, ale także wprowadzenie nowych instrumentów, jak np. pokrywanie części kosztów działalności poinformował premier Mateusz Morawiecki. Łączna kwota, która została przeznaczona dla tych branż wiosną to było ok. 4 mld zł.

Morawiecki: Planujemy zwolnienie z ZUS, postojowe, a także nowe działania
(PAP)
bDAwuZwB

"Państwo polskie będzie tworzyło nie tylko rekompensaty, ale będziemy starali się wypracować też najlepsze zasady dla tych przedsiębiorców, którzy nie mają już środków pochodzących z tarczy finansowej z wiosny i który potrzebują działań osłonowych. To jest dwadzieścia pięć branż najbardziej dotkniętych, wśród nich branże gastronomiczna, restauracje, kawiarnie, [...] ale także turystyka, także hotelarstwo, również siłownie i cały sektor fitness" - powiedział Morawiecki w trakcie konferencji prasowej.

Dodał, że łączna kwota 25 najbardziej dotkniętych obecnie branż to wiosną było ok. 4 mld zł.

Zaproponowanych ma zostać "siedem, osiem innych dużych działań, które będą stosowane w zależności do branży". Wśród nich premier wymienił m.in. refinansowanie, mikrodotacje, dotacje bezzwrotne, podobne do udzielanych wiosną. Potwierdził zapowiadane wcześniej postojowe, zwolnienie ze świadczeń emerytalno-rentowych oraz pokrywanie części kosztów, zgodnie z zasadami obowiązującymi w Unii Europejskiej. Te instrumenty mają być przysługiwać za okres od 1 listopada.

bDAwuZwD

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) Paweł Borys także poinformował o nowych działaniach na rzecz przedsiębiorców.

"Pakiet 10 działań osłonowych dla gospodarki w związku z częściowym #lockdown. Część instrumentów już wdrożona. Pozostałe powinny będą uruchomione po notyfikacji pomocy i zgodzie @EUinPL w możliwie krótkim terminie" - napisał na swoim konie na Twitterze.

Wartość pomocy przyznanej w ramach tzw. tarcz przedsiębiorcom i pracownikom, dotkniętym skutkami pandemii COVID-19 sięga 149,42 mld zł.

bDAwuZxe
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
KOMENTARZE
(20)
Aa
3 miesiące temu
A co z przemysłem np. stocznię itd?? Pojęcia morawiecki nie ma co się dzieje . Brak pracy pracujemy po 40 godzin w miesiącu na działalności . Jak mamy żyć i płacić ZUS ??
Adrian
3 miesiące temu
A co zy branża transportową
Bmw 123
3 miesiące temu
A co zy branża transportową
bDAwuZxf
Rafał
3 miesiące temu
Kiedy będzie postojowe dla zwykłych praciw ikow? Ludzie którzy muszą za coś kupić chleb że smalcem chociaż. Bo. Widzę że Rząd tylko dba i daje kasę przedsiębiorcom którzy mają kasę na co.najmniej kilka miesiecy
Mwg
3 miesiące temu
A co z innymi branżami.. pandemia dotyka prawie wszystkich.. samozatrudnienie to co..
...
Następna strona