Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
30.10.2020 16:33

Morawiecki: Pojawienie się szczepionki bardzo prawdopodobne już w I 2021 r.

Bardzo prawdopodobne jest pojawienie się szczepionki przeciw COVID-19 już w styczniu przyszłego roku, dla tych wszystkichm, którzy tego najbardziej potrzebują tj. dla seniorów i służb medycznych, zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Poinformował, że uczestniczył w spotkaniu Rady Europejskiej online. 

Podziel się
Dodaj komentarz

"Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula van de Leyen zaprezentowała plan szczepień i bardzo prawdopodobne pojawienie się szczepionki już w styczniu dla tych wszystkich dostępnej, którzy najbardziej tego potrzebują i starszych i dla służb medycznych" - powiedział Morawiecki podczas konferencji prasowej. Później, w kolejnych miesiącach ta szczepionka ma być dostępna szerzej.

Premier podkreślił, że szczepienie odbywałoby się na zasadzie dobrowolności.

Przypomniał, że Polska wpłaciła pulę do budżetu Unii Europejskiej po to, aby Komisja mogła dokonać zakupu dla państw UE.

Komisja Europejska podpisała umowy z firmami farmaceutycznymi na zakup potencjalnych szczepionek, m.in. z Sanofi i GSK. Prowadzi też rozmowy w sprawie umów z innymi producentami szczepionek: Johnson&Johnson, CureVac, Moderna i BioNTech. We wrześniu podczas debaty w komisjach Parlamentu Europejskiego przedstawiciele Sanofi i CureVac potwierdzili swoje zobowiązanie do wyprodukowania 1 mld dawek szczepionki przeciw COViD-19 w 2021 r.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-10-2020

Karol 1952Ja potrzebuję wolności a nie szczepionki przeciw czemuś czego nikt nie wyizolował 🙈

30-10-2020

GallKompletna bzdura z tą szczepionką - doradca premiera do spraw tego wirus powiedział ,że szczepionka będzie lub nie będzie w I kwartale 2021 - ważne … Czytaj całość

30-10-2020

MorawieckiObiecuję wam polską szczepionkę. Przywieziemy ją milionem polskich samochodów elektrycznych.

Rozwiń komentarze (7)