Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Morawiecki: Protokoły dla branż dotkniętych obostrzeniami powstaną w lutym

0
Podziel się:

Rząd będzie się starał w lutym wdrażać w życie protokoły sanitarne dla branż dotkniętych obecnie największymi obostrzeniami, poinformował premier Mateusz Morawiecki. Jeżeli jednak nastąpi wzrost zakażeń, plany rządu będą musiały ulec zmianie.

Morawiecki: Protokoły dla branż dotkniętych obostrzeniami powstaną w lutym

"Jest rzeczą oczywistą, że także i ja wolałbym, żeby te branże [dotknięte największymi obostrzeniami, jak np. gastronomia i turystyka] po prostu działały jak najszybciej, żeby były ponownie otwarte, dlatego będziemy starali się we współpracy z przedstawicielami tych branż w najbliższych 10 dniach wypracować protokoły sanitarne funkcjonowania w okolicznościach pandemicznych i uzależniając to od kilku czynników, od takich, które dotyczą z jednej strony liczby zakażeń, liczby zgonów, sytuacji u naszych sąsiadów, tempa szczepień" - powiedział Morawiecki w trakcie konferencji prasowej.

"Myślę, że będziemy chcieli te protokoły w lutym, ale trudno mi dzisiaj powiedzieć, którego lutego [zaczniemy je] wdrażać w życie. To zależy wszakże od tego, jak wirus się będzie zachowywał. Jeżeli za pięć czy dziesięć dni nastąpi gwałtowny wzrost zakażeń, to z całą pewnością będziemy musieli nasze plany zrewidować" - dodał.

Największymi obostrzeniami dotknięta jest m.in. branża gastronomiczna (posiłki sprzedawane są tylko na wynos), turystyczna, eventowa, rozrywkowa i inne.

forex
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)