Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Morawiecki: Sytuacja budżetowa po listopadzie jest lepsza niż zakładaliśmy

19
Podziel się

Sytuacja budżetowa Polski po listopadzie jest lepsza niż zakładano w nowelizacji ustawy budżetowej na 2020 r. , poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki: Sytuacja budżetowa po listopadzie jest lepsza niż zakładaliśmy
bDAIVLpN

"Sytuacja po listopadzie budżetu państwa polskiego jest lepsza jeszcze niż przewidywaliśmy jeszcze parę miesięcy temu w nowelizacji. Lepsza niż w nowelizacji, a przecież w międzyczasie nastąpił bardzo trudny październik, bardzo trudny listopad, przejściowe zamknięcie gospodarki, zamknięcie wielu branż" - powiedział Morawiecki w trakcie konferencji prasowej.

Nowelizacja budżetu na rok 2020 zakłada spadek PKB o 4,6%, średnioroczną inflację na poziomie 3,3% oraz stopę bezrobocia rejestrowanego w wysokości 8% na koniec roku.

Nowelizacja zakłada, że w 2020 r. dochody budżetu państwa będą niższe od zaplanowanych w ustawie budżetowej na 2020 r. o 36,7 mld zł i wyniosą 398,7 mld zł. Wydatki budżetu państwa zostały zaplanowane na 508 mld zł, co oznacza, że będą one wyższe o 72,7 mld zł od przewidzianych w ustawie budżetowej na 2020. Deficyt ma wynieść 109,3 mld zł.

bDAIVLpP

Według przedstawionych wcześniej szacunkowych danych Ministerstwa Finansów, w budżecie państwa na koniec października br. odnotowano 12,07 mld zł deficytu. Miesiąc wcześniej deficyt wynosił 13,75 mld zł.

bDAIVLqq
forex
giełda
wiadomości
Źródło:
KOMENTARZE
(19)
Brick
2 miesiące temu
Mafie vatowskie są w odwrocie. Dlatego po listopadzie sytuacja budżetu jest lepsza niż w nowelizacji, po bardzo trudnym październiku i zamknięciu wielu branż. Sprawne zarządzanie instytucjami państwowymi, optymalizacja systemu służy wszystkim. Brawo dla premiera Morawieckiego.
Derek
2 miesiące temu
A gdyby rządziło PO z Rzońcą i doradcą Balcerowiczem ,to jak by było ? Tak jak w latach 1989 -2001 ? Szacunek dla Pana Premiera za to czego dokonał.
Brajan
2 miesiące temu
Brawo PIS!!! i ani kroku w tył! Lewwactwo z PO żadnego programu wyborczego nie ma...a na siłę chce rządzić w Polsce-a po co ??? by dalej kraść!
bDAIVLqr
Czyga
2 miesiące temu
Ciekawe, firmy pozamykane albo już padły, nie ma komu podatków i danin odprowadzać a zdaniem Morawieckiego gospodarka i budżet kwitnie. Ciemny ten lud bardzo.
Lila
2 miesiące temu
Bo jak się zabiera ludziom pieniądze to i budżet się podreperuje. Teraz zabrano budżetówce aby pomóc przedsiębiorcom , komu później zabiorą? Mniej na Rydzyka , na TVP , sobie mniejsze podwyżki oraz premie i nagrody . A i jeszcze najważniejsze zakup limuzyn to był priorytet . Czyżby nie było już czego rozbijać? A może ktoś kto odpowiada za wydrukowanie kart wyborczych , które się nie odbyły zapłacił by za nie? Ale łatwiej jest zabrać ludziom i być w oczach innych super. Trochę pokory by się przydało.
...
Następna strona