Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Morawiecki: Zrównoważenie budżetu wymaga prac po stronie dochodów i kosztów

1
Podziel się:

Rząd podtrzymuje deklarację w sprawie zrównoważenia budżetu państwa w 2020 r. i w celu jej realizacji planuje zmiany zarówno po stronie wydatków, jak i dochodów w przyszłorocznym budżecie, poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki: Zrównoważenie budżetu wymaga prac po stronie dochodów i kosztów
bEEBepwB

"Przystępujemy do tych prac. Rozmawialiśmy o tym na Radzie Ministrów, ministrowie wiedzą, że takie jest moje oczekiwanie. Również po stronie dochodów, bo rzeczywiście ten ubytek będzie musiał być skompensowany. Chcemy bowiem utrzymywać na poziomie budżetu państwa tę równowagę, którą zaanonsowaliśmy, a na poziomie sektora finansów publicznych deficyt to ok. 0,4-0,5% PKB, czyli najniższy w ciągu ostatnich 30 lat" - powiedział Morawiecki podczas konferencji prasowej.

"Jest pewna łamigłówka do rozwiązania na skutek zmiany, o której wczoraj zadecydował Sejm" - przyznał premier.

Projekt przewidujący zniesienie limitu 30-krotności składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe został wczoraj wycofany z Sejmu.

bEEBepwD

Zniesienie ograniczenia rocznej podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe zapisano w projekcie przyszłorocznego budżetu, którego ostateczną wersję przyjął rząd pod koniec września br.

bEEBepxe
forex
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Ewa
2 lata temu
Panie premierze pomocy dla astmatykow walczących z drogami oddechowymi ciągłym kaszlem i zmianami na drogach oddechowych dlaczego nie przyznaje się tym dzieciom zasiłków pielęgnacyjnych orzecznicy odrzucają mimo licznych zgromadzonych zaświadczeń lekarskich epileptycy też pozabierane świadczenia co jest? Pytam zrozpaczona bo dziecko mi walczy z choroba która nie ma końca a tu nawet na leki za 500+ mam kupić? Pytam czy te dzieci mają umierać ?matka do pracy iść nie może bo czyni opiekę nad epileptykiem i astmatykiem nie mam nawet zasiłku jedyne co mam 500+x2 alimenty i zasiłek okresowy z mops165zl szok!!!!!