Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mostostal Warszawa miał 3,31 mln zł zysku netto w II kw. 2020 r.

0
Podziel się:

Mostostal W-wa odnotowało 3,31 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2020 r. wobec 8,8 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Mostostal Warszawa miał 3,31 mln zł zysku netto w II kw. 2020 r.

Zysk operacyjny wyniósł 1,1 mln zł wobec 8,6 mln zł straty rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 358,65 mln zł w II kw. 2020 r. wobec 323,56 mln zł rok wcześniej.

W I poł. 2020 r. spółka miała 0,6 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 7,97 mln zł straty rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 671,68 mln zł w porównaniu z 594,94 mln zł rok wcześniej.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I-II kw. 2020 r. wyniósł 0,68 mln zł wobec 7,41 mln zł straty rok wcześniej.

"Na podstawie publicznie dostępnych informacji, biorąc pod uwagę główne wskaźniki charakteryzujące obecną sytuację finansową spółki dominującej i grupy kapitałowej oraz zainicjowane przez kierownictwo działania, nie przewidujemy w średnim i długim okresie bezpośredniego istotnie negatywnego wpływu epidemii COVID-19 na działalność, sytuację finansową i wyniki operacyjne spółki dominującej i grupy kapitałowej. Kierownictwo spółki dominującej nie może jednak wykluczyć, że przedłużający się okres ograniczeń w działalności gospodarczej, rozszerzanie się i przedłużanie dotkliwych dla gospodarki Polski działań ograniczających rozprzestrzenianie się koronawirusa, będą miały w średnim i długim terminie negatywny wpływ na sytuację finansową i wyniki operacyjne spółki dominującej i grupy kapitałowej. Kierownictwo spółki dominującej na bieżąco monitoruje sytuację i będzie odpowiednio reagowało, aby złagodzić wpływ tych zdarzeń, jeżeli wystąpią" - czytamy w sprawozdaniu zarządu.

Mostostal Warszawa jest aktywny we wszystkich podstawowych sektorach branży budowlanej, a zakres usług obejmuje generalne wykonawstwo inwestycji oraz realizację projektów "pod klucz" dla partnerów krajowych i zagranicznych. Spółka debiutowała na GPW w 1993 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1 269,53 mln zł w 2019 r.

budownictwo
nieruchomości
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)