Notowania

budownictwo
27.02.2019 12:44

Mostostal Zabrze liczy na wzrost przychodów r/r w 2019 r.

Mostostal Zabrze ocenia, że bieżący rok będzie rokiem rozwoju, z rosnącymi w ujęciu r/r przychodami, kontynuacją satysfakcjonujących marż i nadzieją na poprawę wyniku netto, poinformował prezes Dariusz Pietyszuk.

Podziel się
Dodaj komentarz

"W 2018 r. wyniki były poniżej naszych ambicji, to był rok na ustabilizowanie działalności. W tej chwili chcemy rosnąć, rok 2019 to będzie rok rozwoju" - powiedział Pietyszuk podczas konferencji prasowej.

"Myślę, że tak" - wskazał prezes pytany, czy grupa odnotuje w tym roku wzrost przychodów w ujęciu r/r.

Dodał, że zarząd "ma nadzieję i pracuje nad tym", by również wynik netto się poprawił.

Prezes ocenił, że wypracowana w ub.r. marża brutto na sprzedaży na poziomie 11,4% jest satysfakcjonująca i z punktu widzenia posiadanego portfela zleceń do utrzymania w br. Dodał, że w tej sytuacji spółka może skoncentrować się na zwiększaniu obrotów.

Zarząd ocenił także, że w tym roku może zwiększyć się w grupie znaczenie eksportu, który w ub.r. odpowiadał za 34% sprzedaży.

"Nasz rozwój głównie wiążemy z eksportem. Stawiamy na Europę Zachodnią, zwłaszcza Niemcy" - podsumował Pietyszuk.

Mostostal Zabrze realizuje inwestycje budowlane dla przemysłu petrochemicznego i chemicznego, hutniczego, motoryzacyjnego, energetyki, budownictwa związanego z ochroną środowiska, obiektami użyteczności publicznej oraz infrastrukturą komunikacyjną. Produkuje i zajmuje się montażem konstrukcji stalowych oraz wykonuje specjalistyczne prace montażowe w sektorze energetycznym. W 2018 r. miał 613 mln zł skonsolidowanych przychodów.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz