Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Mostostal Zabrze: PORR wstrzymał kontrakt ze spółką zależną na budowę mostu

0
Podziel się:

Mostostal Zabrze Realizacje Przemysłowe (MZRP), spółka zależna Mostostalu Zabrze, otrzymała z PORR GmbH &Co. KGaA (PORR) pismo zawierające oświadczenie o wstrzymaniu prac i zakończeniu kontraktu dot. montażu konstrukcji stalowej nośnej mostu w ramach budowy nowego mostu nad Renem w Leverkusen w Niemczech, podał Mostostal Zabrze. Wcześniej spólka podawała, że szacunkowa wartość umowy wynosi 5,8 mln euro.

Mostostal Zabrze: PORR wstrzymał kontrakt ze spółką zależną na budowę mostu
(Flickr)

"Oświadczenie PORR ma związek z rozwiązaniem przez inwestora publicznego kontraktu na budowę nowego mostu nad Renem w Leverkusen w Niemczech, co bezpośrednio wpływa na brak możliwości kontynuowania prac montażowych przez MZRP jako podwykonawcy PORR" - czytamy w komunikacie.

Jednocześnie PORR wyraził wolę zawarcia z MZRP porozumienia odnośnie polubownego rozwiązania kontraktu i rozliczenia prac po dokonaniu ich inwentaryzacji, wskazano również.

"Emitent informuje, iż na chwilę obecną kontrakt, o którym mowa powyżej, był w fazie przygotowania realizacji zakresu umowy" - podsumowano.

Mostostal Zabrze realizuje inwestycje budowlane dla przemysłu petrochemicznego i chemicznego, hutniczego, motoryzacyjnego, energetyki, budownictwa związanego z ochroną środowiska, obiektami użyteczności publicznej oraz infrastrukturą komunikacyjną. Produkuje i zajmuje się montażem konstrukcji stalowych oraz wykonuje specjalistyczne prace montażowe w sektorze energetycznym. W 2019 r. miał 601,4 mln zł skonsolidowanych przychodów.

budownictwo
nieruchomości
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)