Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

MPiT oczekuje przyspieszenia sprzedaży detalicznej we wrześniu

1
Podziel się

Warszawa, 20.09.2019 (ISBnews) - Sprzedaż detaliczna odnotuje przyspieszenie we wrześniu wobec danych sierpniowych, prognozują eksperci Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii (MPiT).

MPiT oczekuje przyspieszenia sprzedaży detalicznej we wrześniu
bEhfvbsR

"W kolejnym miesiącu należy oczekiwać przyspieszenia w zakresie sprzedaży, związanej ze zwiększoną sprzedażą samochodów (niska baza sprzed roku) oraz utrzymaniem tempa w pozostałych grupach. Dobre wyniki sprzedaży oraz wzrost w ocenie koniunktury konsumenckiej podtrzymują oczekiwania dotyczące wzrostu konsumpcji gospodarstw domowych w III kwartale" - czytamy w komentarzu resortu do danych GUS.

Główny Urząd Statystyczny (GUS) podał dziś, że sprzedaż detaliczna w sierpniu br. wzrosła (w cenach stałych) o 4,4% r/r. W ujęciu miesięcznym odnotowana wzrost o 0,1%. Sprzedaż detaliczna w cenach bieżących w sierpniu była wyższa niż przed rokiem o 6%, ale zmniejszyła się o 0,4% m/m. Konsensus rynkowy przewidywał 5,1% wzrostu w cenach stałych.

"Utrzymanie ogólnego wskaźnika koniunktury gospodarczej we wrześniu 2019 r. na poziomie pozytywnym (100,2), pozwala na optymizm na najbliższą przyszłość. Mimo, że składowa handlu detalicznego jest nieco niższa niż przed miesiącem, to w naszej ocenie nie wykazuje ryzyka dla popytu konsumpcyjnego w III kwartale" - czytamy także w komentarzu MPiT.

bEhfvbtu
forex
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Przedsiębirca
2 lata temu
Brak możliwości skorzystania z ulgi na samochody elektryczne przez firmy. Brak możliwości amortyzacji pojazdów pow. 150 tys PLN. Brak możliwości amortyzacji całego podatku VAT i całego podatku dochodowego przez mikroprzedsiębiorstwa, dla których często jedynym kosztem uzyskania przychodu jest właśnie pojazd (który mógłby być nowym z salonu). Nadchodzące podwyżki energii. Nadchodzący wzrost kosztów pracy. Podatek solidarnościowy. Zbliżające się wybory, które zamiast na tanim blocchainie, zostaną przeprowadzone w sposób archaiczny i pochłoną setki milionów złotych. Rosnące ceny nieruchomości, złota, ropy. Sorry MPiT, ale chyba nigdy nikt z Was nie prowadził poważnej, legalnej firmy. Większość przedsiębiorców jest przygotowanych. Firmy handlujące zapewne wiele miesięcy temu wymieniły lokalnych dostawców na import. Usługodawcy podnieśli ceny. Branża budowlana doliczyła bandycki odwrócony VAT do rachunku. Przy dobrej koniunkturze, to nawet POKO by jakoś rządziło. Ciekawe co nas czeka, gdy nadejdzie recesja.